Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

WSPÓLNOTA MODLITEWNA ODNOWY W DUCHU ŚW. „KANAAN” PRZY PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W KRYNICY-ZDROJU.

Początki istnienia wspólnoty sięgają roku 1991.Pierwszym duszpasterzem i inicjatorem powstania grupy był ks. Waldemar Ciosek. Przez pierwszych kilka lat grupa składała się głównie z młodzieży szkół średnich. Grupa była liczna i prężnie działająca. Prócz cotygodniowych spotkań modlitewnych wspólnota angażowała się w comiesięczne msze św. z modlitwą o uzdrowienie, adoracje Najświętszego Sakramentu, rekolekcje ewangelizacyjne na miejscu i wyjazdowe do Ochotnicy Dolnej, 2 razy w roku całonocne czuwania modlitewne /w okresie Adwentu i Postu/, wyjazdy na Europejskie Spotkania Młodych do Budapesztu, Paryża, Stuttgartu, Wiednia, Monachium itp. oraz wakacyjne kilkutygodniowe wyjazdy do Taize, Ars, La Salette, Rzymu na spotkania z Ojcem św. Janem Pawłem II.
4 razy w roku wydawano biuletyn informacyjny „Karawana” od nazwy naszej wspólnoty. Z inicjatywy naszej wspólnoty po raz pierwszy w naszej diecezji tarnowskiej odbył się w Krynicy Dzień Jedności Grup Odnowy w Duchu św., pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”.

Obecnie grupa liczy około 30 osób i spotyka się w każdy poniedziałek uwielbiając Boga. Pod kierunkiem opiekuna grupy ks. Tomasza Jamroza prowadzona jest formacja duchowa naszych członków. Rozważamy Słowo Boże, dziękujemy, prosimy i przepraszamy Ducha św.
Wspólnota angażuje się w życie Parafii prowadząc rozważania różańcowe, adoracje Najświętszego Sakramentu i włączając się w comiesięczne msze św. wszystkich grup w ostatni piątek miesiąca. Co roku grupa bierze udział w ogólnopolskich czuwaniach i kongresach Grup Odnowy w Duchu św. na Jasnej Górze oraz w diecezjalnych Dniach Jedności. Z uwagi na uzdrowiskowy charakter naszej miejscowości często gościmy na naszych spotkaniach ludzi z innych wspólnot z Polski a nawet Europy.
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388