Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

23 kwietnia 2017 –  Niedziela Miłosierdzia Bożego
Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę oddajemy szczególną cześć miłosierdziu Bożemu. Wiemy, iż Boże miłosierdzie względem ludzi nie jest niczym ograniczone oraz że każdy człowiek znajdzie w nim ratunek, jeśli szczerym sercem zwróci się ku niemu.
Dziękując Panu Bogu za dar Jego miłosierdzia i Jego miłości do nas, równocześnie prośmy, abyśmy naprawdę chcieli i potrafili z tych nieocenionych darów korzystać – dla naszego duchowego dobra. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła zbierane są ofiary do puszek dla poszkodowanych w wojnie w Syrii.


Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy Diecezjalny Dzień Caritas i patronalne święto pracowników wszystkich grup charytatywnych. Z tej racji dziękujemy, zarówno członkom Caritasu, jak i Parafialnej Grupie Albertyńskiej za całoroczną posługę dla potrzebujących. Jednocześnie zapraszamy do udziału w pracach tych Stowarzyszeń wszystkich, którym na sercu leży pomoc biednym i potrzebującym.
 Jedną z form wspierania dzieł charytatywnych jest przekazanie 1% należnego podatku na rzecz Caritas.
 Następna niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Niech to będzie okazja do sięgnięcia po Pismo Święte i jego lekturę w gronie rodziny.

W tym tygodniu:
 W poniedziałek - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Pan Wojciech Pulit. Życzymy mu zdrowia i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.
 We wtorek – Święto św. Marka, Ewangelisty.
 W czwartek –  O godz. 19.00  Nowenna do MBNP i Msza św. w intencjach nowennowych.
 W sobotę – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła
 W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy do pomocy przy rozbiórce Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 Spotkanie Caritasu we wtorek o godz. 17.00, Akcji Katolickiej w piątek o godz. 17.00.
Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do Diakona Sebastiana Śmiałka, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękując za zaangażowanie w życie parafii, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów.

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Śp. + Stanisława Zielińska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie …

...............................

16 kwietnia 2017 –  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Wprowadzenie: Pan Zmartwychwstał! Chrystus żyje! Tę prawdę z głęboką wiarą powtarzamy i z radością głosimy dziś całemu światu. Poprzez swoje zmartwychwstanie niesie Jezus całemu światu nadzieję lepszego, bardziej ludzkiego życia tu na ziemi i życia w wiecznym szczęściu w niebie. Głośmy zatem, że Chrystus zmartwychwstał. Głośmy, że miłość jest mocniejsza od nienawiści. Życie od śmierci. Głośmy, że tak jak Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy.


Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę, jak co roku, na katolickie uczelnie.
  Dziś i jutro Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, natomiast w dni powszednie przed Mszą Św. wieczorną.
 Następna niedziela w liturgii Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to Diecezjalny Dzień "Caritas" i patronalne święto pracowników wszystkich grup charytatywnych.
 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w Kościele Oktawę Wielkanocną, która jest czasem radosnego świętowania przez osiem dni wielkiej tajemnicy zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.
 Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 We wtorek o godz. 19.00 Msza święta w intencjach Grupy Modlitwy wstawienniczej św. Łukasza i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 W czwartek – O godz. 19.00 Nowenna do MBNP, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii w czasie Triduum Paschalnego i świętowania Wielkiej Nocy. Bóg zapłać Siostrze Kazimierze za przygotowanie i ustrojenie ciemnicy i Grobu Bożego, oraz wszystkim którzy jej pomagali w przygotowaniu konstrukcji i dekoracji. Dziękujemy siostrze Barbarze  i scholi, siostrze Agacie. Dziękujemy także Ks. Krzysztofowi, Służbie Liturgicznej i DSM, P. Jarosławowi Małkowi, Ks. Andrzejowi i scholi młodzieżowej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przeżywaniu tych dni niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi i obdarza obficie swoją łaską.
 Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii z klasy III wraz z rodzicami będzie w środę o godz. 19.00.
 Nasza parafia organizuje Forum ewangelizacyjne pt. „Godzina Miłosierdzia” w dniach 10 -11 czerwca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 Siostry Loretanki zapraszają kobiety do udziału w dniu skupienia w Żegiestowie. Szczegóły na plakatach.

.............................

9 kwietnia 2017 –  Niedziela Palmowa – Rok A

Wprowadzenie: Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Jest to czas, w którym mamy nauczyć się jeszcze bardziej kochać Boga i innych ludzi. Jest to czas, w którym mamy się zastanawiać nad własnym postępowaniem. Mamy przezwyciężać zło, które pojawiło się w naszym życiu. Wszystkich gorąco prosimy o modlitwę o jak najlepsze owoce tych świętych dni.
Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest jako jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.


Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Trwają w naszej Parafii rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. Leonard Sadowski. Prośmy w naszych modlitwach za Ks. Rekolekcjonistę, a także o błogosławione owoce tych rekolekcji dla nas samych.
 Dziś na każdej Mszy Świętej nauki rekolekcyjne dla wszystkich. Na Mszy Świętej o godz. 10.30  poświęcenie palm połączone z uroczystą procesją. Natomiast po południu o godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. O godz. 18.30 – nauka rekolekcyjna dla mężczyzn. 

Program rekolekcji na kolejne dni:
W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek
1. - Msza święta z nauką ogólną dla wszystkich według schematu: 6.30, 9.00, 19.00.
2. - W związku z rekolekcjami w tym tygodniu nie ma Mszy o godz. 7.00 .
3. - Msza  święta z nauką rekolekcyjną dla Gimnazjum o godz. 10.30.
4. - W poniedziałek nauka rekolekcyjna dla kobiet o godz. 18.15.

Wielka Środa – Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej
5. - W związku ze spowiedzią nie będzie Mszy o godz. 9.00 .
6. - Msza święta z nauką ogólną dla wszystkich i błogosławieństwem na zakończenie Rekolekcji według schematu: 6.30, 10.00, 19.00.
7. - Msza święta dla starszych i chorych o godz. 17.00.

8. - Przypominamy, ze szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
9. W dniu zakończenia Rekolekcji, tj. w środę, zostanie zebrana składka na cele rekolekcyjne.
Wielka Środa – to dzień Spowiedzi Wielkopostnej. Spowiadać będziemy w godzinach: 8.30 – 12.00  i 15.30 – 19.00. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Parafian i Kuracjuszy o skorzystanie w tym dniu ze Spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na inne dni Wielkiego Tygodnia. Kancelaria Parafialna w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt z kapłanami po Mszy Św.
 W Wielką Środę kapłani odwiedzą chorych po domach od godz. 8.30 . Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 Spowiedź przedświąteczna w parafiach krynickich: w Krynicy Dolnej w Wielki Poniedziałek od 830 do 1900.
W Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00
W Wielki Piątek o godz. 9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych. O godz. 14.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową połączoną z Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 rozpocznie się LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Bożego.  Adoracja w Wielki Piątek do godz. 24.00. O godz. 22.00 Droga Krzyżowa. Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża, są przeznaczone na potrzeby Ziemi Świętej.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 - 13.00 (co pół godziny) i o godz. 17.00. W tym dniu – tradycyjnie, wstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19.00, a zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Na wieczorną liturgię prosimy przynieść świece.
 DSM rozprowadza małe palmy. Dochód przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dziewcząt.
 Przedszkole Ochronka Sióstr Służebniczek przy ul. Dąbrowskiego, prowadzi zapisy dzieci  w wieku od 2,5 do 5 lat na rok 2017/2018. Przedszkole czynne jest od 7.00 – 16.00, posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, prowadzi zajęcia z języka angielskiego, rytmiki – taniec, religia, zajęcia ogólnorozwojowe, plastyczne. Przedszkole posiada własny plac zabaw. Serdecznie zapraszamy chętnych.

...................................

2 kwietnia 2017 –  V Niedziela Wielkiego Postu – Rok A

Wprowadzenie: Piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w tematykę krzyża, a wraz z nią w rzeczywistość, od której wszyscy chcemy uciekać - w rzeczywistość śmierci. Mówi o tym także znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w Wielki Piątek. Przez swoje wywyższenie na krzyżu Chrystus pragnie przyciągnąć do siebie wszystkich, którzy chcą być odkupieni przez Jego zbawienne cierpienie.


Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dzisiaj o godz. 11.45 – Msza święta z udziałem dzieci, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej o godz. 12.30.
  Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
W tym tygodniu:
• W czwartek – O godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
• W piątek - Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00  – Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 18.30  – dla wszystkich; o godz. 20.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca kwietnia. Msza wotywna o NSPJ w piątek o godz. 6.30 i 19.00. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 18.00. I Piątek miesiąca to w naszej parafii Dzień Misyjny. W tym dniu wspieramy duchowo przez modlitwę i materialnie przez ofiary Dzieło Misyjne Kościoła.
 Rekolekcje parafialne w naszej Parafii rozpoczniemy w sobotę Mszą świętą z nauką ogólną o godz.: 19.00. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku, na każdej Mszy nauka rekolekcyjna dla wszystkich. O godz. 16.00  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. O godz. 18.30 nauka rekolekcyjna dla mężczyzn. Program rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Rekolekcje parafialne poprowadzi Ks. Leonard Sadowski. Zachęcamy także do modlitwy w intencji błogosławionych owoców Rekolekcji i do licznego udziału  w Rekolekcjach. W Wielką Środę kapłani odwiedzą chorych po domach od godz. 8.30 – prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na Mszy o godz. 10.30 połączone z uroczystą procesją.  Prosimy o liczny udział w tej procesji, zwłaszcza dzieci oraz ich rodziców. Tradycją poprzednich lat, organizujemy Konkurs: „Na najwyższą palmę”. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św. o godz. 10.30. Składka z tej niedzieli, jak co roku przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.
 W niedzielę Palmową w kościele MBNP w Krynicy misterium Męki Pańskiej o godz. 20.30.
 Zapraszamy młodzież z okręgu Krynica-Zdrój na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 9 kwietnia w Tarnowie. Wyjazd młodzieży w Niedzielę Palmową do Tarnowa o godz. 7.00 spod kościoła. Zapisy w zakrystii.
 Od środy do piątku odbędą się Rekolekcje wielkopostne dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy – Zdroju w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy Dolnej, a Rekolekcje dla naszego Gimnazjum będą w Wielkim Tygodniu.
 Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy I i II będzie w środę na Mszy świętej o godz. 19.00.
 Spowiedzi przedświąteczne w parafiach krynickich: w środę, 5 kwietnia w parafii NSPJ na Starej Drodze, w sobotę, 8 kwietnia w par. św. Antoniego, w wielki poniedziałek, 10 kwietnia w parafii MBNP w Krynicy Dolnej i w naszej parafii w wielką środę, 12 kwietnia.
 Trwa akcja "Wielkanocne Dzieło Caritas". W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.
 Burmistrz Krynicy – Zdroju zaprasza mieszkańców na otwarte spotkanie informacyjne ws. Budzetu Obywatelskiego 2018. Spotkanie odbędzie się w Sali MPGK, 6 kwietnia o godz. 15.30.
 Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Ratowników Górskich w Krynicy – Zdroju ul. Piłsudskiego ogłasza zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2017/2018 oraz do Gminnego Przedszkola Nr 1 i do „zerówki” przy Szkole Podstawowej Nr 1. Zapisy od 3 do 19 kwietnia w sekretariacie szkoły.
 DSM rozprowadza małe palmy pod chórem. Dochód przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dziewcząt.
 Siostra Kazimiera zaprasza chętnych do pomocy przy wykonaniu „Bożego Grobu” i „Ciemnicy” w sobotę, 8  kwietnia o godz. 11.00

 
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388