Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

26 lutego 2017 – VIII Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: Wiara i zaufanie to nie są łatwe cnoty. Nie jest łatwo wierzyć i ufać ludziom, którzy wielokrotnie zawiedli nasze zaufanie. Dzisiejsza liturgia Słowa Bożego mówi nam, ze jest Ktoś taki, Komu zawsze możemy ufać. Tym Kimś jest Bóg! On nigdy o nas nie zapomni i nigdy nas nie opuści. Zawsze możemy i powinniśmy Mu ufać, ponieważ On jest zawsze wierny i zawsze dochowuje swoich obietnic. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapewnia nas, że Bóg, który w swojej Opatrzności w cudowny sposób opiekuje się całą stworzoną naturą, w jeszcze cudowniejszy sposób opiekuje się nami, ludźmi. 

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dzisiaj rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 1700
 W tym tygodniu:
 W najbliższy wtorek w naszej parafii będziemy przeżywać 40-godzinne Nabożeństwo, wynagradzające za grzechy popełnione w karnawale.
 Program czuwań przed Najświętszym Sakramentem:
Godzina Adorujący
10.30 Mieszkańcy ulic: Popiełuszki, Kościelnej, Wspólnej, Cichej i Podgórnej.
11.30 Mieszkańcy ulic: Tysiąclecia, Jastrzębiej, Kiepury, Zdrojowej i Pięknej.
12.30 Mieszkańcy ulic: Pułaskiego, Świdzińskiego, Leśnej, Zieleniewskiego i Andersa.
13.30 Mieszkańcy ulic: Piłsudskiego, Wysokiej, Szkolnej i Kościuszki.
14.30 Mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, Dietla, Zamkowej i Zielonej.
15.30 Siostry zakonne.
16.00 Dzieci szkolne /Rodziców prosimy o przypomnienie dzieciom we wtorek o ich adoracji./ Młodzież gimnazjalna i szkół średnich, kandydaci do bierzmowania.

 Zachęcamy w tym dniu wszystkich Parafian i Gości do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy będą w naszym kościele o godz.: 6.00  7.30  9.00  10.30  15.15 17.00  19.00.
 W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego "do syta"). Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas Komunii wielkanocnej. W Środę Popielcową składka – jako jałmużna postna -  na cele charytatywne naszej Parafii i Diecezji.
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca marca. Msza wotywna o NSPJ w piątek o godz. 6.30 i 17.00. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00. I Piątek miesiąca to tradycyjnie w naszej parafii Dzień Misyjny. W tym dniu wspieramy duchowo przez modlitwę i materialnie przez ofiary Dzieło Misyjne Kościoła.
 W piątek pierwsze Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: godz. 15.00  – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; godz. 16.30  – dla dorosłych; godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać dotychczasową tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i rozważaniach Drogi Krzyżowej.
 W sobotę – Święto Św. Kazimierza Królewicza i I Sobota miesiąca marca. O godz. 19.30 przy Figurze Matki Bożej na Górze Parkowej apel w intencji Ojca Świętego i Kościoła.
 W przyszłą niedzielę o godz. 11.45 – Msza święta z udziałem dzieci, a po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej, ul. Czarny Potok 3. Narzeczeni najpierw uczestniczą we Mszy św. o godz. 1230; następnie biorą udział w spotkaniu z kapłanem oraz przedstawicielem Poradni Rodzinnej.
 W tym roku w naszej parafii będą wykonane witraże do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Prosimy ludzi dobrego serca o pomoc w ich sfinansowaniu. Kontakt z Ks. Proboszczem. 
 W piątek, 3 marca w Ośrodku Zdrowia, ul. Kraszewskiego 83 odbędzie się komputerowe badanie wzroku. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

...............................................

19 lutego 2017 – VII Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i najważniejszym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół. Dzisiaj składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00

Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
W tym tygodniu:
 W środę – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 W czwartek – Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W przyszła niedzielę rozpoczęcie 50 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 W piątek, 24 lutego będzie Msza święta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w parafii św. Józefa w Muszynie o godz. 18.00. Modlitwę poprowadzi ks. Artur Ważny.
 W sobotę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie Sali gimnastycznej i umożliwienie przeprowadzenia tego turnieju.
 W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Składając zeznania podatkowe chciejmy  przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej lub Maltę Służbę Medyczną.

.......................................................

5 lutego 2017 – V Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: Bóg nigdy nas nie zwodzi pięknymi słowami ludzkiej mądrości. Jego celem nie jest obdarowywanie nas pozytywnymi wrażeniami, ale zapewnienie nam zbawienia. Słowo Boże niesie nam ratunek i uzdrowienie, uzdalnia nas do przebaczenia. W ten sposób Bóg objawia nam swoją moc, choć niekoniecznie musi to być dla nas przyjemne. Pan także dziś chce do nas przychodzić. Świadomi tego, nie szukajmy w Kościele uwodzących słów, ale samego Jezusa i zbawienia, które nam przynosi.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dzisiaj o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
Dzisiaj jest wspomnienie św. Agaty. Swoje imieniny obchodzi nasza siostra zakrystianka. Życzymy siostrze wielu łask Bożych, dużo zdrowia, opieki Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Świętej Patronki.
Dni skupienia dla narzeczonych w Krynicy-Zdroju od dzisiejszej niedzieli będą miały miejsce w kościele w Krynicy Dolnej, ul. Czarny Potok 3 w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 12.30. Narzeczeni najpierw uczestniczą we Mszy św. o godz. 12.30; następnie biorą udział w spotkaniu z kapłanem oraz przedstawicielem Poradni Rodzinnej.
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 W poniedziałek – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 W czwartek - O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek – Wspomnienie św. Scholastyki
W sobotę – Wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu będziemy obchodzić XXV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 na Msze Świętą i specjalne nabożeństwo wszystkich chorych, starszych i doświadczanych cierpieniem. Będzie ona połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Pół godziny przed Mszą Św. będzie okazja do spowiedzi, osoby słabo słyszące prosimy do spowiedzi w konfesjonale zamykanym po stronie zakrystii. Bardzo prosimy, wszystkich dysponujących pojazdami, o pomoc w dotarciu chorych do naszego kościoła na Msze Św. i nabożeństwo.
 W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Składając zeznania podatkowe chciejmy  przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 We wtorek w naszej parafii o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św.

..............................................................................

29 stycznia 2017 – IV Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: Gromadzimy się na Eucharystii, która jest centrum życia Kościoła założonego przez Jezusa Chrystusa. Pragniemy wsłuchiwać się w głos Kościoła, który jest głosem samego Chrystusa i być mu posłusznym posłuszeństwem wiary prowadzącej do zbawienia. Niech Jezus przychodzący do nas w swym słowie i Komunii Świętej umocni naszą wiarę i pozwoli wcielać ją w nasze codzienne życie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00

 W tym tygodniu:
 We wtorek – Wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera.
 W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Święte będą sprawowane jak w święto, czyli o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 15.15 19.00. W tym dniu nie ma Mszy o godz. 17.00!
 Na  wszystkich Mszach Świętych poświęcenie gromnic.
 Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu polecamy Bogu wszystkich, którzy idąc za głosem powołania zakonnego, życie swoje poświęcili Bogu. Z tej okazji wszystkim drogim Siostrom zakonnym pracującym w naszej parafii Zdrojowej ze zgromadzeń: Sióstr Służebniczek Starowiejskich, Córek Bożej Miłości, Pasterek, Elżbietanek, Sług Jezusa i Instytutu Pomocnic Maryi składamy gorące życzenia wszelkich łask Bożych oraz obejmujemy je naszą modlitwą.
 O godz. 15.15 Msza Święta w intencjach wszystkich Zgromadzeń zakonnych w parafii, w czasie której Siostry ponowią śluby zakonne. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji. O godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W następną niedzielę – o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
Dni skupienia dla narzeczonych w Krynicy-Zdroju od przyszłej niedzieli będą miały miejsce w kościele w Krynicy Dolnej, ul. Czarny Potok 3 w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 12.30. Narzeczeni najpierw uczestniczą we Mszy św. o godz. 12.30; następnie biorą udział w spotkaniu z kapłanem oraz przedstawicielem Poradni Rodzinnej.
 W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca lutego. Msza wotywna o NSPJ w piątek o godz. 6.30 i 17.00. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek na Mszach i piątek od godz. 16.00. I Piątek miesiąca to tradycyjnie w naszej parafii Dzień Misyjny. W tym dniu wspieramy duchowo przez modlitwę i materialnie przez ofiary Dzieło Misyjne Kościoła. Ks. Tomasz odwiedzi chorych po feriach zimowych.
 W sobotę o godz. 9.00 Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a przy Figurze MB na Górze Parkowej o godz. 19.30 apel modlitewny w intencjach Ojca Świętego i Kościoła. Zapraszamy!
 Zapraszamy do pomocy przy usunięciu choinek i dekoracji świątecznej z kościoła w piątek, 3 lutego po Mszy świętej wieczornej.

.................................................

22 stycznia 2017 – III Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: Gromadzimy się przy ołtarzu w niedzielę, która przypada w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominamy sobie, że jedność wszystkich, którzy przyjęli Ewangelię, jest pragnieniem samego Chrystusa. Pierwszym etapem naszych dążeń ekumenicznych musi być dbałość o osobiste pojednanie z Bogiem i z braćmi, bo tylko człowiek pojednany może być apostołem jedności w świecie.


Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 600 730 900 1030 1145 1500 1900
 Dzisiaj o godz. 1600 – w Sali budynku katechetycznego spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich, Modlitewnych i Stowarzyszeń działających przy naszej Parafii. Zapraszamy także kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy III Gimnazjum. Gościem spotkania opłatkowego będzie zespół ewangelizacyjny „Chwalcy Pana” z Nowego Sącza, który będzie również kolędował na Mszy o godz. 1500.
Msze święte w dni powszednie o godz.: 630 700 900 1000 1700
 W tym tygodniu:
 We wtorek  - Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 W środę - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 W czwartek – Wspomnienie ŚŚ. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek - Wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
 W sobotę – Wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera.
 Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, refleksje i sugestie związane  z życiem parafii oraz za złożone ofiary, które po części zostały przeznaczone przez kapłanów na Seminarium Duchowne i potrzeby Domu Księży Emerytów. Wyrażając swoją wdzięczność każdy z kapłanów w intencji odwiedzanych parafian odprawi w tym tygodniu Mszę Świętą, prosząc o Boże błogosławieństwo w rodzinach i opiekę MB Królowej Krynickich Zdrojów.
 Ponadto prosimy tych parafian, którzy  w wyznaczonym czasie nie mogli przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, a pragną to uczynić, aby zgłosili się w zakrystii. Kapłan do tych rodzin uda się indywidualnie w umówionym terminie.

.....................................................

15 stycznia 2017 – II Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: Bóg wobec każdego z nas ma jakieś oczekiwania. Do pewnego stopnia są one zróżnicowane, bo czego innego oczekuje choćby od kapłana, a czego innego od małżonków. Dzisiejsza liturgia podkreśla jednak to, co wspólne w każdym powołaniu. Bóg oczekuje od każdego z nas, abyśmy szukali Jego woli i wypełniali ją z miłością. Taka jest nasza droga do świętości.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 We wtorek – Wspomnienie św. Antoniego, opata.
 W środę – rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który przeżywamy pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Specjalne nabożeństwo ekumeniczne z udziałem przedstawicieli różnych kościołów chrześcijańskich będzie w Nowym Sączu.
 W czwartek - Wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W sobotę –  Wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MB Królowej Krynickich Zdrojów, życzliwości dzieci i wnuków oraz dobrego zdrowia.
Spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich działających przy naszej Parafii odbędzie się za tydzień – w niedzielę – 22 stycznia o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii. Gościem spotkania opłatkowego będzie zespół ewangelizacyjny „Chwalcy Pana” z Nowego Sącza, który będzie również kolędował na Mszy o godz. 15.00.
 Na spotkanie opłatkowe zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy III Gimnazjum w ramach ich comiesięcznego przygotowania do bierzmowania.
 Comiesięczne spotkanie młodzieży klas I i II Gimnazjum w ramach dalszego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania będzie w środę o godz. 17.00 w kościele.
 Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. (Kolęda od 16  – 18. 01. 2017 – verte)
Dni skupienia dla narzeczonych w Krynicy-Zdroju od I niedzieli lutego 2017 będą miały miejsce w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Czarny Potok 3 w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 12.30. Narzeczeni najpierw uczestniczą we Mszy św. o godz. 12.30; następnie biorą udział w spotkaniu z kapłanem oraz przedstawicielem Poradni Rodzinnej.
 Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do kleryka Jana Dziedziny, który odbywał praktykę w naszej parafii. Dziękując za zaangażowanie w życie parafii, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów.
 Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krynicy zaprasza w dzisiejszą niedzielę na akcję poboru krwi, która odbywa się w budynku Straży Pożarnej w godz. 8.00 – 13.00.

...................................................................

8 stycznia 2017 – Niedziela Chrztu Pańskiego

Wprowadzenie: Uroczystość Chrztu Pana Jezusa, którą dzisiaj przeżywamy, przypomina nam najważniejszy moment naszego życia: chwilę naszego chrztu. Przypomina nam również o naszej odpowiedzialności za przyjęty chrzest i za życie Boże w nas.  Nasz chrzest był tylko początkiem – naszych duchowym narodzeniem. Za chrztem powinno iść nasze życie zgodne z Ewangelią oraz nieustanne pogłębianie naszej relacji z Bogiem przez modlitwę i wzrastanie w wierze. Patrząc dziś na nasze życie, na naszą modlitwę i wiarę, zadajmy sobie pytanie: czy Bóg ma w nas „upodobanie”?; czy jest z nas zadowolony? Czy jesteśmy Jego umiłowanymi synami i córkami?

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed W. Postem.
Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele koncert kolęd pt. „Kolędowanie przy żłóbku” w wykonaniu chłopięcego chóru katedralnego Pueri Cantores Tarnoviensis.
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 We wtorek - O godz. 17.00 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Ze względu na chorobę ks. Tomasza zmianie uległy terminy kolędy. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. (Kolęda od 9. 01 – 17. 01. 2017 – verte)
 Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krynicy zaprasza w przyszłą niedzielę, 15 stycznia na akcję poboru krwi, która odbędzie się w budynku Straży Pożarnej w godz. 8.00 – 13.00. Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem.

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Śp. Halina Rechowicz. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …

.................................................................................

01 stycznia 2017 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Wprowadzenie: Dziś w pierwszy dzień nowego roku, oddajemy cześć Maryi – Świętej Bożej Rodzicielce i modlimy się o pokój na świecie. Kończy się też oktawa uroczystości Bożego Narodzenia. W liturgii czas jakby się zatrzymał. Przez osiem dni od 25 grudnia mówimy: „Dziś Chrystus się nam narodził”. Zakończeniem owego „dziś” jest pierwszy dzień nowego roku. Wchodzimy w to, co nowe, co jeszcze przed nami zakryte, z nadzieją, że Ten, który jest „Początkiem i Końcem, Królem przyszłego wieku”, jest pośród nas i będzie z nami nieustannie.
Nieprzypadkowo dzisiaj modlimy się o pokój. Kto żyje na wzór Maryi, ten jest człowiekiem pokoju, albowiem nosi w swoim sercu Chrystusa, który stał się człowiekiem właśnie po to, by obdarzyć nas trwałym i wiecznym pokojem. Ewangelie wyraźnie wskazują na to, że narodzenie Jezusa Chrystusa wprowadziło pokój między niebem i ziemią.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dziś Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00. O godz. 13.00 dzień skupienia dla narzeczonych; zmiana tajemnic różańcowych na Mszy o godz. 15.00;

Dziś o godz. 16.00 koncert noworoczny pt. "Kolędowanie z uśmiechem" w wykonaniu wspaniałych artystów: Jakub Oczkowski - odtwórca roli Jana Kiepury, Marcin Grzymowicz - aktor z serialu "Na sygnale", Anna Sokołowska - solistka scen polskich, Łukasz Lech - prezenter telewizyjny. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
W tym tygodniu:
 W poniedziałek – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i dokt. Kościoła.
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Święto Trzech Króli. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Składka w tym dniu na misje. Jest to święto obowiązkowe. Porządek mszy świętych tak jak w niedzielę, czyli: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00.  Po każdej Mszy Świętej poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Po Mszach świętych można nabyć kadzidło i kredę.
W Święto Trzech Króli po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy z naszego kościoła zdrojowego uroczysty orszak Trzech Króli na krynicki deptak. Hasłem orszaku Trzech Króli 2017 są słowa franciszkańskiego pozdrowienia  „Pokój i Dobro”. Na deptaku będzie wspólne kolędowanie. Zapraszamy do udziału kryniczan, gości i kuracjuszy. Będą rozdawane korony i śpiewniki z kolędami.
 Spotkanie opłatkowe dla młodzieży dekanatu Krynica-Zdrój organizowane przez Maltę Służbę Medyczną i wolontariuszy ŚDM Kraków 2016 odbędzie się 6 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Eucharystią młodzieżową w kościele zdrojowym. Zapisy w zakrystii.
 W najbliższą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
W niedzielę, 8 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele koncert kolęd pt. „Kolędowanie przy żłóbku” w wykonaniu chłopięcego chóru katedralnego Pueri Cantores Tarnoviensis.
 W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca stycznia. Wotywa o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 9.00. O godz. 193.0 apel i modlitewne czuwanie przy figurze MB na Górze Parkowej.

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Śp. Wojciech Miąsek i + Śp. Józefa Ligudzińska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …

Idźcie i głoście

..................................................

26 grudnia 2016 – Święto Świętego Szczepana

Wprowadzenie:
Nie przypadkiem obchodzi się święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Św. Szczepan jest przykładem człowieka, w którym narodził się Jezus Chrystus. Widać to szczególnie w jego postawie wobec nieprzyjaciół podczas męczeńskiej śmierci – w miłości i przebaczeniu. Jak Jezus na krzyżu modlił się za swoich zabójców, tak Szczepan modli się w chwili kamienowania.
Składka z dzisiejszego dnia przeznaczona tradycyjnie na katolickie uczelnie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Dzisiaj na Mszę świętą o godz. 1030 zapraszamy wszystkich małżonków, w szczególności świętujących srebrne lub złote jubileusze małżeńskie. Na tej Mszy również rozesłanie Kolędników misyjnych, którzy będą odwiedzać nasze rodziny. Przyjmijmy ich życzliwie, gdyż ich trud ma być pomocą dla dzieci z krajów misyjnych.
 Msze święte w dni powszednie od wtorku o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 We wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 W środę – święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 W czwartek – o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek – święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego 2016. Tradycyjne dziękczynne nabożeństwo odbędzie się o godz. 16.00, w czasie którego będziemy wspólnie dziękować Bogu za dobro i wszelkie otrzymane łaski w minionym czasie Starego Roku.
 Od 28 grudnia tj. od środy rozpoczniemy w naszej parafii kolędę, czyli wizytę duszpasterską. Na kolędę przygotowujemy krzyż, Pismo święte, wodę święconą i kropidło. Starajmy się w miarę możliwości – jeśli to tylko od nas zależy – być obecnym w czasie wizyty duszpasterskiej. Prosimy, aby towarzyszyła jej wasza modlitwa oraz zatroskanie o życie religijne naszej Parafii. Grafik kolędy będzie sukcesywnie podawany w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej Parafii Zdrojowej. Ponadto o terminie kolędy dzień wcześniej informować będą lektorzy i ministranci, upoważnieni przez Ks. Opiekuna.
 Grafik Kolędy na 28. 12. 2016 r. do 7. 01. 2017 r. verte
W czwartek, 29 grudnia w naszym kościele o godz. 17.00 koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Scherzo (Skerco) pod dyrekcją Andrzeja Citaka. Serdecznie zapraszamy!
W niedzielę, 1 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert noworoczny w wykonaniu znanych artystów krakowskich: Łukasz Lech, Anna Sokołowska, Marcin Grzymowicz, Marcin Jajkiewicz
 Witamy serdecznie wszystkich Gości i Kuracjuszy. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszelkiej pomyślności oraz udanego pobytu i wypoczynku w Krynicy.

...........................................

25 grudnia 2016 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Wprowadzenie: Nasza obecność tu, w kościele jest wyrazem głębokiej wiary i miłości do rodzącego się dziś, ukrytego w ludzkim ciele, Boga. Razem z pasterzami, którzy   pierwsi oddali hołd Bożemu Dzieciątku w betlejemskiej grocie, pragniemy uwielbić Słowo, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami.
Wdzięczni Jezusowi za Jego narodzenie otwórzmy dzisiaj przed Nim nasze serca i prośmy, aby nimi nie pogardził, skoro kiedyś nie pogardził żłóbkiem w Betlejem.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Jutro – Święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. W tym dniu składka przeznaczona tradycyjnie na katolickie uczelnie. Na Mszę świętą o godz. 1030 zapraszamy wszystkich małżonków, w szczególności świętujących srebrne lub złote jubileusze małżeńskie. Na tej Mszy również rozesłanie Kolędników misyjnych. Przyjmijmy ich życzliwie, gdyż ich trud ma być pomocą dla dzieci z krajów misyjnych.  Msze święte w kościele Zdrojowym według porządku niedzielnego: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego 2016. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Tradycyjne dziękczynne nabożeństwo odbędzie się o godz. 1600, w czasie którego będziemy wspólnie dziękować Bogu za dobro i wszelkie otrzymane łaski w minionym czasie Starego Roku. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy świętej połączonej z Nieszporami. Zostanie również wygłoszone okolicznościowe kazanie, podsumowujące  mijający rok. Po Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem zostaną odśpiewane przebłagalne suplikacje i dziękczynne Te Deum. W tym dniu za publiczne odśpiewanie „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny.
 Błogosławieństwo pielgrzymów udających się na 29 „Pasterkę Sylwestrową” na szczycie Jaworzyny Krynickiej i wyjście z naszego kościoła zdrojowego o godzinie 19.00. Msza święta przy schronisku pod szczytem Jaworzyny o godz. 22.30.
W przyszłą niedzielę – Pierwszy dzień Nowego Roku 2017. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki -  Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte w Nowy Rok w naszym Kościele Zdrojowym będą: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00. O godz. 13.00 dzień skupienia dla narzeczonych; o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 Dziękujemy siostrze Kazimierze i tym, którzy pomagali za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznej kościoła. Niech Boże Dziecię wynagrodzi za podjęty trud obfitością łaski.
 Dziękujemy Służbie Ołtarza, dziewczętom z DSM i tym, którzy ubogacili naszą adwentową liturgię.
 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w sklepie „Centrum” i Hit-Pol przy ul. Piłsudskiego składali produkty żywnościowe jako pomoc dla potrzebujących z terenu naszej parafii.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 Na koniec pragniemy złożyć serdeczne życzenia: niech te Święta dla wszystkich Parafian, Kuracjuszy i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą wnosi Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na cały Nowy Rok.

.........................

18 grudnia 2016 – IV Niedziela Adwentu – Rok A

Wprowadzenie: Stoimy już niejako u progu świąt, tylko kilka dni dzieli nas od Wigilii Bożego Narodzenia. Tak więc nasze czuwanie i oczekiwanie osiągają punkt kulminacyjny. Nasza radość staje się coraz pełniej¬sza, bo nasz Odkupiciel nadchodzi. Niech ta radość przepełnia nasz udział w tej Eucharystii.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.00 9.00 10.00 17.000
 Dzisiaj swoje imieniny świętuje Ks. Prałat Bogusław Skotarek, Proboszcz naszej parafii. Z tej okazji poprzez modlitwę i Msze Święte w tym tygodniu chcemy wypraszać dla Ks. Proboszcza  potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów w posłudze duszpasterskiej.
 Roraty w naszym kościele o godz. 6.00 rano. W związku z tym nie ma Mszy świętej o godz. 7.00.
 Spowiedź przedświąteczna w parafiach krynickich według następującego porządku: na Słotwinach w środę, 21 grudnia od godz. 14.00 do 18.00; w Krynicy Dolnej w środę, 21 grudnia od godz. 8.00 do 18.00, u św. Antoniego w czwartek, 22 grudnia od godz. 8.30 do 18.00.
 W piątek w naszej parafii dzień spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu. Spowiadać będziemy w godzinach: od 8.30 – 12.00 oraz po południu od 15.30 - 19.00. Przerwa w spowiedzi od 12.00 do 1530. W tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 900. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o skorzystanie w tym dniu z Sakramentu Pokuty i nie odkładanie spowiedzi na wigilię, gdyż wtedy będzie spowiadał tylko ksiądz dyżurny do godz. 11.30.
 W  piątek odwiedziny chorych po domach od godz. 8.30.
 W sobotę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Bardzo prosimy, aby wigilijnemu wieczorowi nadać godną i pełną chrześcijańskiej powagi oprawę. Zasiądźmy wspólnie w naszych rodzinach do wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie przeżycie religijne. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie dopuśćmy do podawania na wigilijny stół napojów alkoholowych, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 W Wigilię Msze święte o godz. 6.00  9.00  10.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 17.00!!!
 Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt z kapłanami przy okazji Mszy Św.
 Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy – tradycyjnej Pasterki. Na Pasterkę zapraszamy wszystkich parafian i przybyłych na Święta gości i kuracjuszy.
Składka na Pasterce – przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
W przyszłą niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Mszę świętą o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich małżonków, w szczególności świętujących srebrne lub złote jubileusze małżeńskie. Na tej Mszy również rozesłanie Kolędników misyjnych.
 Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt w kościele Zdrojowym według porządku niedzielnego: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 W środę, 21 grudnia o godz. 15.00 wigilia dla osób starszych, samotnych i rodzin wielodzietnych.
 Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę o godz. 18.00 na plebanii.
 Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Siostry Barbary w dużej zakrystii.
 Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowały małe figurki Dzieciątka Jezus i sianko na stół wigilijny, które rozprowadzają w przedsionku kościoła przy wejściu głównym w niedziele i na roratach.
 Tak jak w poprzednim roku, szopkę przygotowaliśmy w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ponieważ jesteśmy zobligowani przepisami liturgicznymi, które jasno określają miejsce i znaczenie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w żłóbku.
 Grafik Kolędy na dni od 28 do 30. 12. 2016 r. jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
 W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Śp. +  Leszek Wieczorkiewicz i Śp. +Irena Zwierkowska - Dukiet. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

......................................................

11 grudnia 2016 – III Niedziela Adwentu – Rok A

Wprowadzenie: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!” Te słowa Apostoła Pawła z antyfony na wejście towarzyszą nam dzisiaj, gdy gromadzimy się na Eucharystii w trzecią niedzielę Adwentu. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina nam, że Pan jest blisko. Dzisiejsza niedziela jest zapowiedzią radości, którą będziemy przeżywać za dziesięć dni w Boże Narodzenie, a także wezwanie do przygotowania swojego serca i duszy na nadchodzące święta. Co zatem zrobię, aby wśród coraz większego zgiełku przygotowań i przedświątecznych zakupów wyciszyć swoje serce, i otworzyć je Bogu.  

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.00 9.00 10.00 17.00
 Przeżywamy III Niedzielę Adwentu tzw. „Gaudete”. Jest to dzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Rozpoczyna ona również tydzień modlitw w tej intencji. Na roratach i w czasie Nowenny do Dzieciątka Jezus będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa.
 W piątek rozpoczyna się  Nowenna do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie Nowenna będzie na Roratach o godz. 6.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 7.30. 
W  tym tygodniu: 
 We wtorek – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 W środę – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.
 Roraty w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 600 rano. W związku z tym w czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy na roraty dzieci, młodzież, wszystkich parafian, gości i kuracjuszy. Niech nasz liczny udział w roratach będzie świadectwem naszego adwentowego czuwania.
 Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie zapominajmy o pojednaniu się z Bogiem w spowiedzi św. W naszej parafii okazja do spowiedzi św. codziennie podczas każdej Mszy świętej roratniej. Natomiast specjalny dzień spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu będzie w piątek, 23 grudnia.
 W środę, 23 grudnia  odwiedziny chorych po domach od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 Do 15 grudnia bardzo prosimy zgłaszać Jubilatów obchodzących 25 i 50 lecie małżeństwa i okrągłe rocznice małżeństwa (10, 20, 30, 40) w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 10.30 będzie specjalne nabożeństwo dla małżonków świętujących rocznice małżeństwa i srebrne lub złote jubileusze małżeńskie.
 Nasza parafia zdrojowa wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krynicy – Zdroju organizuje wigilię dla osób starszych, samotnych i rodzin wielodzietnych, która się odbędzie w środę, 21 grudnia o godz. 15.00.
 Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Siostry Barbary w dużej zakrystii i w „Ochronce” na ul. Dąbrowskiego.
 Zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu choinek i Kościoła na święta w piątek, 16 grudnia po mszy wieczornej.
 W zakrystii można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz działalność Caritas.
 W sklepie „Centrum” i „Hitpol” przy ul. Piłsudskiego można składać produkty żywnościowe jako pomoc dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy.
 Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowały małe figurki Dzieciątka Jezus i sianko na stół wigilijny, które rozprowadzają w przedsionku kościoła przy wejściu głównym w niedziele i na roratach. 
 Spotkanie grupy misyjnej i kolędników misyjnych w piątek o godz. 16.00.
 
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388