Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

17 marca 2019 – II Niedziela Wielkiego Postu – Rok C

Wprowadzenie: Istotę Wielkiego Postu dobrze wyrażają słowa prefacji mszalnej: Bóg daje nam ten czas łaski i zbawienia, abyśmy oczyścili serca od nieuporządkowanych przywiązań, a wśród spraw doczesnych troszczyli się przede wszystkim o wieczne zbawienie. II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”.Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”, jako wsparcie dla polskich misjonarzy głoszących Ewangelię  w 96 krajach świata..

Ogłoszenia duszpasterskie:

Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 1700

 Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
W tym tygodniu:
• we wtorek - Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP
• W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych. We czwartek na Mszę Św. i nowenne zapraszamy uczniów i rodziców klasy VIII Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 a po Mszy Św. na egzamin próbny przed sakramentem bierzmowania w salce katechetycznej
 W piątek-Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 1500  – z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 10.30 do 17.00.
 W delikatesach „Centrum” przy ul. Piłsudskiego nasza parafialna Caritas będzie prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zachęcamy do składania produktów żywnościowych, zwłaszcza o długotrwałej przydatności do spożycia.
 W ramach akcji charytatywnej prowadzonej przez Caritas Polska są rozprowadzane Baranki Wielkanocne. Można je zakupić w Zakrystii w cenie 5 zł.
 Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Więcej Informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl, Facebook’u. Zapisy tylko przez oficjalna stronę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.  Intencje mszalne o których ogłoszenie poproszono...
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Galant. Dobry Jezu a nasz Panie...

 

10 marca 2019 –  I Niedziela Wielkiego Postu – Rok C


Wprowadzenie: Na początku Wielkiego Postu, świadomi pokus, zagrożeń i trudności, wraz z Chrystusem stajemy do walki ze wszystkim, co osłabia naszą wiarę. Chcemy otworzyć nasze serca na Boże słowo, aby udział w tej Eucharystii i spotkanie z Chrystusem w słowie i komunii świętej posłużył umocnieniu naszej wiary, aby pomógł nam żyć rozumnie i pobożnie, i być świadkami Bożej miłości.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 1000 17.00
 Dzisiaj o godz. o godz. 1600 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
W tym tygodniu:
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych
 W piątek  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00  – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla dorosłych; o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 1030 do 17.00.
 We wtorek na Mszę św. i Adorację zaprasza Grupa Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza.
 We środę spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów.
 W czwartek o godz. 17.00  ramach przygotowania  do bierzmowania wraz z rodzicami spotkanie klasy VIII i III Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.
 W piątek Grupa Modlitwy Wstawienniczej wraz ze Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na czuwanie pokutno - wynagradzające w Parafii Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Stara Droga. W programie o 19.00 Msza Św. po niej Droga Krzyżowa i Adoracja Krzyża do północy.
 W następną niedzielę – o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako „Dzień modlitwy i postu za Misjonarzy Męczenników”. W tym dniu składka będzie przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes” jako wsparcie dla polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.
 Przez cały Wielki Post, swoją praktykę duszpasterską będzie odbywał w naszej Parafii – Diakon tarnowskiego Seminarium dk. Dawid Madej. Witamy go serdecznie i życzymy owocnej pracy.
 Rozpoczynają się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do uczestnictwa zapraszamy osoby dorosłe. Zapisy będą prowadzone wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę internetową EDK. Wydarzenie objął patronatem biskup tarnowski Andrzej Jeż.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św. 
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

3 marca 2019 – VIII  Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Chcę, bądź oczyszczony – słowa Jezusa wypowiedziane do trędowatego są skierowane także do nas i mają znaczenie symboliczne. Jakiekolwiek bowiem przeżywamy problemy czy udręki duszy lub ciała, Chrystus pragnie naszego uzdrowienia. Zbliżmy się więc z ufnością do Zbawiciela i powierzmy Mu nasze życie osobiste i nasze rodziny, społeczności lokalne i całą Ojczyznę. I przepraszajmy Go za najgorszy trąd, jaki może dotknąć człowieka, za trąd grzechu osobistego i grzechu społecznego..

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dzisiaj rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
Dziś po Mszy Św. o godz. 7.30 zmiana Tajemnic Różańcowych o 11.45, Msza Św. z udziałem dzieci.
 W tym tygodniu:
 We wtorek – w naszej parafii będziemy przeżywać 40-godzinne Nabożeństwo, wynagradzające za grzechy popełnione w karnawale.
 Program czuwań przed Najświętszym Sakramentem:
Godzina Adorujący
10.30 Mieszkańcy ulic: Popiełuszki, Kościelnej, Wspólnej, Cichej i Podgórnej.
11.30 Mieszkańcy ulic: Tysiąclecia, Jastrzębiej, Kiepury, Zdrojowej i Pięknej.
12.30 Mieszkańcy ulic: Pułaskiego, Świdzińskiego, Leśnej, Zieleniewskiego i Andersa.
13.30 Mieszkańcy ulic: Piłsudskiego, Wysokiej, Szkolnej i Kościuszki.
14.30 Mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, Dietla, Zamkowej i Zielonej.
15.30 Siostry zakonne.
16.30 Dzieci szkolne a w szczególności Dzieci Komunijne, które po mszy będą miały spotkanie formacyjne! Młodzież gimnazjalna i szkół średnich, kandydaci do bierzmowania. Rodziców prosimy o przypomnienie o adoracji.
 Zachęcamy w tym dniu wszystkich Parafian i Gości do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy, będą w naszym kościele o godz.: 6.00  7.30  9.00  10.30  15.15 17.00  19.00.
 W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego "do syta").Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas Komunii wielkanocnej. W Środę Popielcową składka – jako jałmużna postna -  na cele charytatywne naszej Parafii i Diecezji.
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do  Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy. Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek - pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: godz. 15.00  – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; godz. 16.30  – dla dorosłych; godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać dotychczasową tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i rozważaniach Drogi Krzyżowej.
 Spotkania grup parafialnych: Akcja Katolicka w piątek po mszy wieczornej; Apostolska Grupa Młodzieżowa w piątek po Mszy wieczornej.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne ››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

24 lutego 2019 – VII Niedziela Zwykła  – Rok C

Wprowadzenie: Słowo Boże nieustannie przypomina nam o tym, że Bóg okazuje nam swoją miłość i miłosierdzie nie ze względu na to ze na nie zasłużyliśmy ale, że On tak chce. Każda Eucharystia przypomina nam o tym. Otwórzmy nasze serca na miłość Boga.Ogłoszenia duszpasterskie:

Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 17.00

W tym tygodniu:
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek- pierwszy piątek miesiąca. Msze wotywne o Sercu Jezusowym o godz. 6.30 i 17.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. W naszej Parafii jest to dzień misyjny w którym poprzez modlitwę i ofiarę wspieramy misje i misjonarzy.
 W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Msza święta wotywna o Sercu Maryi o godz. 9.00. Apel Modlitewny na Górze Parkowej o godz 19.30.
 W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.30
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny2019/2020 oraz zaprasza uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum wraz z rodzicami na "Dzień otwarty" szkoły w dniu 7 marca od godz.11.00. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.  Intencje Mszalne o których ogłoszenie poproszono...
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

 

17 lutego 2019 – VI Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Mówi nam Pan, że pierwszym i najważniejszym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół i miłowanie ubogich.
Dzisiaj składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00

Msze święte w dni powszednie o godz.: 630 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 W czwartek –  O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W Piątek - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 W sobotę - Wspomnienie Św. Polikarpa bpa i męczennika.
 Spotkanie "Caritas" we wtorek o godz. 17.00 Gorąco zapraszamy tych, którzy pragną się włączyć w działalność naszego parafialnego oddziału.
 Spotkanie lektorów, ministrantów i aspirantów we środę po Mszy Św. wieczornej. Do rodziców apelujemy aby przypominali swoim synom o spotkaniu formacyjnym.
 Spotkanie uczniów przygotowujących się do bierzmowania w ramach ich dalszego przygotowania do sakramentu, będzie we czwartek po Mszy Św. o godz. 17.00
 Przygotowujemy publikacje książkową na temat Figury  Matki Bożej z Góry Parkowej. Tych którzy są w posiadaniu zdjęć związanych z kultem, czy też tych, którzy chcieliby podzielić sie wspomnieniami prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne ››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

3 lutego 2019 – IV Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Modlitwa powinna poprzedzać wszystkie najważniejsze momenty naszego życia. Modlący się Chrystus uczy nas dzisiaj, że przed każdą ważną decyzją życia nie tylko powinniśmy radzić się mądrych ludzi, przyjaciół, ale przede wszystkim radzić się i pytać Boga na modlitwie; szukać Jego światła. Za przykładem Jezusa starajmy się znajdować czas na modlitwę, na spotkanie w ciszy z samym sobą i naszym Ojcem, a wtedy nie zapomnimy kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:600 730 900 1030 1145 1500 1900
 Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 730zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 1145 Msza święta z udziałem dzieci; o godz. 1230dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.
Msze święte w dni powszednieo godz.: 630 700 900 1000 1700
 W tym tygodniu:
 W wtorek – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Swoje imieniny obchodzi nasza siostra zakrystianka. Życzymy siostrze wielu łask Bożych, dużo zdrowia, opieki Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Świętej Patronki.
 We środę- Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 W czwartek - O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych. Modlimy się w sposób szczególny o powołanie kapłańskie i zakonne z racji pierwszego czwartku miesiąca.
 W poniedziałek zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w rozbieraniu choinek i wystroju kościoła na godzinę 11.00 i już teraz za pomoc z serca dziękujemy. W związku z tym w poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Składając zeznania podatkowe chciejmy  przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej wraz z rodzicami w czwartek o godz. 1700.
 Spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III, które przygotowują się w naszej parafii do I Komunii świętej wraz z rodzicami we wtorek o godz. 1700.
 Spotkanie DSM w piątek o 16.00
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

27 stycznia 2019 – III Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Dziś Liturgia przypomni nam Prawdę, że jesteśmy tylko pielgrzymami na tym świecie. Jednak jakże często w naszym życiu sprawy wiary spychane są na margines naszej ludzkiej egzystencji. Wielu tłumaczy się, że brak czasu na codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św., czy praktyki spowiedzi świętej. Dlatego w duchu pokory i z sercem skruszonym stańmy przed Panem, abyśmy podczas tej Eucharystii, nie tylko oddali należny kult Bogu, ale zaprosili Go do naszego życia.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 600 730 900 1030 1145 1500 1900
Msze święte w dni powszednie o godz.: 630 700 900 1000 1700
 W tym tygodniu:
 W poniedziałek  - Wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, doktora kościoła.
 We wtorek - Rocznica poświęcenia bazyliki Katedralnej w Tarnowie
 We czwartek - Wspomnienie s. Jana Bosko. W naszym kościele o godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów oraz Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte jak w święto o godz.: 600 730 900 1030 1515  1900! W tym dniu polecamy Bogu wszystkich, którzy idąc za głosem powołania zakonnego, życie swoje poświęcili Bogu. Z tej okazji wszystkim drogim Siostrom zakonnym pracującym w naszej parafii Zdrojowej ze zgromadzeń: Sióstr Służebniczek Starowiejskich, Córek Bożej Miłości, Pasterek, Elżbietanek, Sług Jezusa i Instytutu Pomocnic Maryi składamy gorące życzenia wszelkich łask Bożych oraz obejmujemy je naszą modlitwą. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji.
 W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 1630. 
 W sobotę o godz. 900 Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a przy Figurze MB na Górze Parkowej o godz. 1930 apel modlitewny w intencjach Ojca Świętego i Kościoła. Zapraszamy!
 W następną niedzielę – po Mszy świętej o godz. 730 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 1145 Msza święta z udziałem dzieci; o godz. 1230 dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne ››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

Kościół na wzór Chrystusa.

.........................

20 stycznia 2019 – II Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Gromadzimy się przy ołtarzu w niedzielę, która przypada w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominamy sobie, że jedność wszystkich, którzy przyjęli Ewangelię, jest pragnieniem samego Chrystusa. Pierwszym etapem naszych dążeń ekumenicznych musi być dbałość o osobiste pojednanie z Bogiem i z braćmi, bo tylko człowiek pojednany może być apostołem jedności w świecie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 Dziś Spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich działających przy naszej Parafii o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii.

 W tym tygodniu:
 W poniedziałek o godz. 18.00 w naszym kościele Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów chrześcijańskich.
 Jutro obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MB Królowej Krynickich Zdrojów, życzliwości dzieci i wnuków oraz dobrego zdrowia. Zachęcamy do modlitwy w tych dniach za nasze czcigodne Babcie i naszych Dziadków, także tych, którzy odeszli już do wieczności.
 W czwartek- Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 Jest jeszcze możliwość zakupienia płyty CD z Koncertem kolęd Trzech Tenorów. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby parafii.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

....................................................................................................

13 stycznia 2019 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Wprowadzenie: Uroczystość Chrztu Pana Jezusa, którą dzisiaj przeżywamy, przypomina nam najważniejszy moment naszego życia: chwilę naszego chrztu. Przypomina nam również o naszej odpowiedzialności za przyjęty chrzest i za życie Boże w nas.  Nasz chrzest był tylko początkiem – naszych duchowym narodzeniem. Za chrztem powinno iść nasze życie zgodne z Ewangelią oraz nieustanne pogłębianie naszej relacji z Bogiem przez modlitwę i wzrastanie w wierze. Patrząc dziś na nasze życie, na naszą modlitwę i wiarę, zadajmy sobie pytanie: czy Bóg ma w nas „upodobanie”?; czy jest z nas zadowolony? Czy jesteśmy Jego umiłowanymi synami i córkami?

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed Wielkim Postem.
Msze święte w dni powszednieo godz.: 630 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 W środę - wspomnienie Św. Antoniego, opata
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek rozpoczyna  się Tydzień  modlitw o Jedność Chrześcijan
 W następną niedzielę –Spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich działających przy naszej Parafii o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii.
 Na spotkanie opłatkowe zapraszamy kandydatów do sakramentu  bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej w ramach ich comiesięcznego przygotowania do bierzmowania.
 W poniedziałek kończy się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy przedstawia się następująco:
Ks. Krzysztof - PONIEDZIAŁEK - 14 stycznia: Ul. Dąbrowskiego 23-31 od godz. 10.30 i Bulwary Dietla (Deptak) od godz.13.30.
Dziękujemy za życzliwe spotkania, rozmowy, sugestie. Msze Święte za odwiedzonych przez kapłanów wiernych, będą odprawiane a wcześniej zapowiedziane w najbliższym czasie. Rodziny, które były nieobecne podczas wizyt duszpasterskich a mają pragnienie przyjąć kapłanów prosimy o indywidualny kontakt z kapłanami.
 W przyszły poniedziałek 21 stycznia o godz. 18.00 w naszym kościele Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów chrześcijańskich.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności : + Bronisław Ajdukiewicz, + Henryk Latacz, + Irena Paszkowska, + Janina Tabaszewska, + Emilia Cieśla. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie. Daj im wieczne spoczywanie.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy udanego pobytu w Krynicy Zdroju i powrotu do zdrowia. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

Kościół na wzór Chrystusa.

......................................

6 stycznia 2019 – Niedziela Chrztu Pańskiego

Wprowadzenie:
Wyobraź sobie trzech mędrców, którzy wyruszyli w drogę, aby oddać hołd nowonarodzonemu. Zobacz, jak przebiega ich podróż, co zabrali ze sobą, w jakim towarzystwie podróżują. Dzisiejsza  składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 11.45 Msza święta z udziałem dzieci; o godz. 12.30 dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.
 Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć kadzidło i kredę składając ofiarę na Caritas.
 Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy z naszego kościoła zdrojowego uroczysty orszak Trzech Króli na krynicki deptak. Hasłem orszaku Trzech Króli 2019 jest „Odnowi Oblicze ziemi”. W Pijalni będzie wspólne kolędowanie. Zapraszamy do udziału parafian, kryniczan, gości i kuracjuszy. Będą rozdawane korony i śpiewniki z kolędami.

Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 Przyszła  Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed W. Postem.
 Tematem  o rozwoju edukacji w Krynicy będzie spotkanie Rodziców z Burmistrzem Piotrem Rybą, które zaplanowano na 9 stycznia o 15.30 w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1. Zainteresowani są serdecznie zaproszeni.
 We wtorek 8 stycznia w naszej parafii o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krynicy zaprasza w przyszłą niedzielę, 13 stycznia na akcję poboru krwi, która odbędzie się w budynku Straży Pożarnej w godz.  8.00 do 13.00.  Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388