Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

10 grudnia 2017 – II Niedziela Adwentu – Rok B

Wprowadzenie: Liturgia drugiej  niedzieli Adwentu kieruje nasze spojrzenie ku czasom ostatecznym. Zanim one jednak nastąpią, Bóg daje nam czas nawrócenia, czas kształtowania życia tak, by móc z nadzieją oczekiwać nowego nieba i nowej ziemi. Troska o naszą przyszłość zaczyna się już teraz. Dzisiaj przeżywamy dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Składka z dzisiejszej niedzieli na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.00 9.00 10.00 17.00
 W  tym tygodniu: 
 W środę – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 W czwartek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.
 Roraty w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano. W związku z tym w czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy na roraty dzieci, młodzież, szczególnie te, które na roratach nie były, wszystkich parafian, gości i kuracjuszy. Zachęcamy wszystkich: dzieci i dorosłych do przynoszenia na Roraty lampionów. We wtorek na roraty zapraszamy młodzież gimnazjalną z klasy II w ramach comiesięcznych celebracji przed Sakramentem Bierzmowania. Niech nasz liczny udział w roratach będzie świadectwem naszego adwentowego czuwania.
 W sobotę rozpoczyna się  Nowenna do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie Nowenna będzie na Roratach o godz. 6.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 7.30.
 We wtorek o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 Spotkanie formacyjne dla dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii wraz z rodzicami będzie w środę o godz. 17.00.
Do 17 grudnia bardzo prosimy zgłaszać Jubilatów obchodzących 25 i 50 lecie małżeństwa i okrągłe rocznice małżeństwa (10, 20, 30, 40) w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia o godz. 10.30 będzie specjalne nabożeństwo dla małżonków świętujących rocznice małżeństwa i srebrne lub złote jubileusze małżeńskie.
 Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie zapominajmy o pojednaniu się z Bogiem w spowiedzi św. W naszej parafii okazja do spowiedzi św. codziennie podczas każdej Mszy świętej roratniej. Natomiast specjalny dzień spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu będzie w sobotę, 23 grudnia.
 W sobotę, 23 grudnia  odwiedziny chorych po domach od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 Opłatki na stół wigilijny można nabywać u sióstr  Służebniczek w „Ochronce” na ul. Dąbrowskiego i w dużej zakrystii.
 Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowały małe figurki Dzieciątka Jezus i stroiki na Boże Narodzenie, które rozprowadzają w przedsionku kościoła przy wejściu głównym w niedziele i na roratach. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dziewcząt z DSM. Częścią uzyskanych pieniędzy DSM podzielą się z rówieśniczkami z Syberii, wśród których pracują Siostry Służebniczki.
 W zakrystii można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz działalność Caritas.
 W sklepie „Centrum” przy ul. Piłsudskiego można składać produkty żywnościowe jako pomoc dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy, aby robiąc zakupy wykazać wrażliwość serca na potrzeby innych w tym przedświątecznym czasie.
 Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu: Grupa Misyjna i chętni do udziału w kolędzie misyjnej w czwartek o godz. 1530, Apostolska Grupa Młodzieżowa w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 Burmistrz Krynicy – Zdroju zaprasza na wieczerzę wigilijną dla osób starszych, samotnych i rodzin z terenu gminy Krynica – Zdrój w dniu 21 grudnia w Domu Wczasowym „Skarbówka”. Zapisy przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Kraszewskiego 37, w godzinach od 9.00 - do 14.00 do dnia 15 grudnia.
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388