Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

7 lipca 2019 – XIV Niedziela Zwykła

Wprowadzenie:
Aby nasz udział w tej Mszy Świętej był jak najbardziej owocny, wkroczmy w jej nadprzyrodzoną rzeczywistość w duchu wiary, że przez nią dokonują się w naszym życiu prawdziwie wielkie rzeczy. Otwórzmy się na słowa Jezusa, który pragnie umocnić w nas życie Boże. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele diecezjalne.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 W tym tygodniu:
 Dziś po Mszy Św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych
 W poniedziałek - Św. Jana z Dukli.
 W czwartek– Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, o godz. 1900 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych
 W piątek – Wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 W sobotę – Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.
 W sobotę – O godz. 10.00 Msza Święta w Kościółku Parkowym zamiast Mszy w kościele.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w małej zakrystii po Mszach św.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Rozpoczynającym wakacje, życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku. Wchodzących do naszej świątyni, zarówno w dzień powszedni jak i w niedzielę, prosimy, aby ubierali strój godny tego miejsca i wyłączyli telefony komórkowe. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bogu na czas podróży i dalsze życie.

23 czerwca 2019 – XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie:

 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
W tym tygodniu:
 Przypominamy, że w Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesjami eucharystycznymi o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe podczas procesji .
 W poniedziałek– Narodzenie Św. Jana - Uroczystość
 W czwartek – Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją oraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Natomiast o godz. 19.00 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W Krynicy – Słotwinach odpust. Suma odpustowa o godz. 1900. Z racji uroczystości nie ma postu.
 W sobotę – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
 Podstawą liturgii jest dobrze działająca Liturgiczna Służba Ołtarza. Zachęcamy chłopców i młodzieńców, aby włączyli się w tę piękną służbę. Na pewno wyda ona obfite owoce, bo jest doskonałą receptą na pogłębienie relacji z Bogiem oraz uczy odpowiedzialności i dobra. Rodziców i dziadków prosimy o życzliwy doping często chętnych, ale trochę nieśmiałych synów lub wnuków.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 Witamy wszystkich nowo przybyłych na wakacje Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy - Zdroju. Odjeżdżających polecamy opiece MB Królowej Krynickich Zdrojów na czas podróży i dalsze życie. Gorąco prosimy aby, wchodzący na modlitwę, uczestniczący w nabożeństwach ubierali strój godny tego miejsca i wyłączali telefony komórkowe
 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Maria Oleksy. Dobry Jezu...

9 czerwca 2019 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Wprowadzenie: Z radością Kościół uwielbia dzisiaj Ducha Świętego i zachęca nas wszystkich do medytacji nad wydarzeniem, jakie miało miejsce w pięćdziesiątym dniu po zmartwychwstaniu Chrystusa. W tym bowiem dniu w Wieczerniku Bóg zesłał na Apostołów Ducha Świętego, a z Nim nieopisaną moc do uświęcania i przepowiadania Ewangelii, aż po krańce ziemi.
Składka dzisiejsza przeznaczona na Uniwersytet Papieski JP II w Tarnowie i Krakowie
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Dziś po mszy św. o godz. 15.00 Nabożeństwo czerwcowe.
 W dniach 14 - 15 czerwca 2019 r. jest organizowane Forum Ewangelizacyjne - Godzina Miłosierdzia  w hali MOSiR-u w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej www.godzinamilosierdzia.pl. Wszystkich parafian, kryniczan i gości serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym czasie spotkania z żywym Jezusem i Kościołem. Zapisy w najbliższy piątek od 12.00 a o godz. 14.00 uroczyste rozpoczęcie. Wszystkich zainteresowanych, niezdecydowanych raz jeszcze zachęcamy do uczestnictwa.
 W tym tygodniu:
 Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwa czerwcowe  o godz. 1900, a potem Msza święta wieczorna.  Zapraszamy do udziału.
 Jutro  – Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w tym dniu będą o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 15.15  19.00. Nabożeństwo czerwcowe na mszy Św. o godz. 15.15. Składka na cele parafilne.
 W środę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 19.00.
 W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 19.00 Nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną do MBNP, modlitwą o powołania i Msza św. w intencjach nowennowych.
 Przyszła niedziela Świętej Trójcy kończy w kościele okres Komunii Św. wielkanocnej. Niedopełnienie przykazania kościelnego jest grzechem ciężkim.
 Urząd Marszałkowski w Krakowie zaprasza w sobotę 15 czerwca na Deptak krynicki. Od godz. 9.00-17.00 specjaliści ds. Funduszy europejskich będą udzielali porad jak korzystać z dotacji unijnych.
 Dziś o godz. 16.00 w naszym kościele koncert "Ave Maria" w wykonaniu : Urszuli Rojek oraz dzieci z koła misyjnego z Kąclowej. Serdecznie zapraszamy.
 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. + Henryk Kiełbicki.   Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

2 czerwca 2019 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wprowadzenie: Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, którą dzisiaj obchodzimy, jest dla nas przypomnieniem, że i nasza ojczyzna jest w niebie, że i nasze życie zmierza do tego samego celu – być na wieki z Bogiem w niebie. Podobnie jak Apostołowie, również i my winniśmy patrzeć do góry i wypełniać wszystko to, czego od nas oczekuje Chrystus.

Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Msza Św. w Kościółku Parkowym w każdą sobotę o godz. 10.00, zamiast Mszy Św. w kościele.
 Dziś po Mszy Św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych, o 11.45 Msza św. dla Dzieci, a nabożeństwo czerwcowe na Mszy Św. o godz. 15.00
 W tym tygodniu:
 Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwa czerwcowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego odbywają się o godz. 1900, a potem Msza święta wieczorna.
 W czwartek – O godz. 1900 Nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną do MBKKZ i MBNP oraz Nowenną do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych.
 W piątek– Pierwszy piątek miesiąca czerwca. Msza Św. wotywna o Sercu Jezusa o godz. 6.30 i 19.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz.18.00. W naszej Parafii jest to dzień misyjny w którym przez modlitwę i ofiary wspomagamy misje i misjonarzy.
 Spotkania grup parafialnych: - 1. Odnowa w Duchu Św. w poniedziałki o 17.00, - 2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Synodalnej we środę o godz. 17.30. - 3 Spotkanie Ministrantów i lektorów oraz aspirantów w środę o godz. 19.00, - 4. W czwartek spotkanie uczniów klasy VII w ramach comiesięcznego przygotowania do bierzmowania.
 W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na katolickie uczelnie: UPJP2 w Krakowie i w Tarnowie.
 W dniach 14 - 15 czerwca 2019 r. jest organizowane Forum Ewangelizacyjne - Godzina Miłosierdzia  w hali MOSiR-u w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej www.godzinamilosierdzia.pl. wszystkich parafian, kryniczan i gości serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym czasie spotkania z żywym Jezusem i Kościołem.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy - Zdroju. Odjeżdżających polecamy opiece MB Królowej Krynickich Zdrojów na czas podróży i dalsze życie.
 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Śp. + Irena Kawecka - Vogel, + Claude Vigneau, + Andrzej Kamyk. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

26  maja 2019 – VI Niedziela Zwykła
Wprowadzenie:. W świecie opanowanym przez pragnienie posiadania i używania, bardziej aniżeli bycia i wzrastania, nie docenia się największego daru Bożego, który jest zarazem największym pragnieniem człowieka - miłości. Tak wiele słyszymy o miłości, a tak rzadko jej doświadczamy. Każdy dzień Pański, a szczególnie ten prze¬żywany w okresie paschalnym, przypomina nam o miłości, której świadectwo dał Jezus Chrystus poprzez swoją śmierć i zmar¬twychwstanie. Miejscem i przestrzenią miłości jest wspólnota Kościoła, która uczy i utrwala miłość przez wzywanie nas do po¬jednania i nawrócenia.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Dzisiaj o godz. 1700 odbędzie się tradycyjna, doroczna procesja i Msza święta przy figurze Matki Bożej na Górze Parkowej. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie i Mszy Świętej w „Leśnym Sanktuarium” na Górze Parkowej wszystkich mieszkańców Krynicy, a także Gości i Kuracjuszy. Dziś nabożeństwo majowe podczas Procesji na Górę Parkową. Bardzo prosimy, aby dzieci I-komunijne na zakończenie Białego Tygodnia oraz dzieci przeżywające rocznicę I Komunii przyszły w swoich strojach komunijnych i wzięły udział w procesji.  O godz. 2000 koncert maryjny w wykonaniu znakomitych artystów polskich, transmitowany przez telewizję Trwam. Zapraszamy. Szczegóły na plakatach
W tym tygodniu:
 Nabożeństwo majowe do piątku o godz. 18.30, a potem Msza święta.
 Nabożeństwa czerwcowe od soboty na Mszy świętej o godz. 19.00.
 We wtorek - Msza Św. Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 We środę - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu o godz. 15.30 w salce katechetycznej, egzamin do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas VII. Obecność rodziców uczniów jest obowiązkowa.
 W czwartek w naszej parafii uroczyste przyjęcie relikwii Jana Pawła II, które peregrynują w naszej diecezji. Uroczyste wprowadzenie o 18.30, a następnie Nowenna i majówka.
 W piątek - Święto Nawiedzenia NMP i rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego, którą odprawiamy w łączności z wieczorną mszą świętą.
 W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca czerwca. W sobotę o godz. 9.00 Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Natomiast przy Figurze MB na Górze Parkowej o godz. 20.30  apel modlitewny. Serdecznie zapraszamy.
Powracamy do celebrowania Mszy św. w kościółku parkowym. Będzie ona odprawiana w każdą SOBOTĘ do września o godz. 10.00  zamiast Mszy św. w kościele!
W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego po Mszy świętej o godz. 730 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 1145 Msza Święta z udziałem dzieci, o godz. 12.30 – Dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.

W dniach 14-15 czerwca nasza Parafia wraz z Fundacją "dla Wszystkich" Organizuje Trzecie Forum Ewangelizacyjne "Godzina Miłosierdzia". Jest to szczególny czas poświecony na modlitwę i spotkanie się we wspólnocie Kościoła. W programie: konferencje znanych kapłanów i osób świeckich m. in. Jana Budziaszka , Msze Święte, Adoracja Najśw. Sakramentu. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach i banerach. Forum  Ewangelizacyjne będzie się odbywało na obiektach MOSIR-u.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w małej zakrystii po Mszach św.
 Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy - Zdroju. Odjeżdżających polecamy opiece MB Królowej Krynickich Zdrojów na czas podróży i dalsze życie.
 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności : + Irena Vogel i +Julia Gołyźniak. Dobry Jezu a nasz Panie...

 

19 maja 2019 – V  Niedziela Wielkanocna

Wprowadzenie: W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa uroczystość pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III. Obejmijmy dzieci i ich rodziny naszymi modlitwami.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.30 a po nich bezpośrednio Msza Św. natomiast w niedziele o godz. 16.00.  Zapraszamy do udziału.
W tym tygodniu:
 Dziś o godz. 20.00 odbędzie się w naszej parafii Koncert Sakralny dedykowany Matce Bożej Krynickiej. Wykonawcami będą artyści Edyta Piasecka, Renata Dobosz, Mariola Cieniawa. Informacje zamieszczone na plakatach
 W poniedziałek –  Od jutra dzieci I - komunijne będą przeżywać tzw. „Biały tydzień”. Dzieci przez cały tydzień przychodzą na nabożeństwa majowe i Mszę Świętą o godz. 18.30 ubrane w stroje komunijne. Przy tej okazji składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom za dar ołtarza dzieci komunijnych dla naszej Parafii. W sobotę o godz. 1830 będzie Rocznica I Komunii Świętej. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych.
 W czwartek Nowenna do MB KKZ i MBNP o godz. 18.30 i Msza w int. nowennowych.
 W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się tradycyjna, doroczna procesja i Msza święta przy figurze Matki Bożej na Górze Parkowej. Procesji będzie przewodniczył Ks. prałat Józef Drabik. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie i Mszy Świętej w „Leśnym Sanktuarium” na Górze Parkowej wszystkich mieszkańców Krynicy, a także Gości i Kuracjuszy.
W tym dniu pragniemy również świętować 35 rocznicę święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza ofiarując za niego Mszę święta o godz. 17.00. Ks. Proboszczowi składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów na dalsze lata posługi kapłańskiej.
Bardzo prosimy, aby dzieci I-komunijne na zakończenie Białego Tygodnia oraz dzieci przeżywające rocznicę I Komunii przyszły w swoich strojach komunijnych i wzięły udział w procesji.  O godz. 2000 Koncert maryjny który będzie transmitowany przez telewizję Trwam. Szczegółowe informacje o wykonawcach zamieszczone są na plakatach.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy - Zdroju. Odjeżdżających polecamy opiece MB Królowej Krynickich Zdrojów na czas podróży i dalsze życie.
 Z naszej wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Natanek,

 

12 maja 2019 – IV  Niedziela Wielkanocna – Niedziela Kapłańska

Wprowadzenie: Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nowe i święte powołania do głoszenia Ewangelii w świecie. Do każdego z nas są bowiem skierowane słowa Pana Jezusa:
„proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.
Składka z dzisiejszej niedzieli na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 1500 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:630 7.00 9.00 10.00 19.00
 Dzisiejsza Niedziela, obchodzona jest jako Niedziela Kapłańska. Rozpoczyna ona w Kościele Tydzień modlitw o liczne i święte powołania do służby Bożej – powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W tym tygodniu:
 W poniedziałek – Święto św. Macieja.
 W czwartek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli. w naszych modlitwach pamiętamy na Biskupie tarnowskim Andrzeju Jeżu. O godz. 19.00 Nowenna do MBNP  i Msza św. w intencjach nowennowych.
 We wtorek o godz. 17.00 spotkanie "Caritas"
 W przyszłą niedzielę 19.05 na mszy św. o godz. 11.45 w naszej parafii będziemy przeżywać Komunię Świętą Dzieci klas III, które po raz pierwszy będą uczestniczyły w pełni mszy świętej. Zapraszamy rodziny, dzieci, natomiast parafian i gości zachęcamy do uczestnictwa w eucharystii w innych godzinach. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w sobotę o godz.10.30. Spotkania  organizacyjne dla dzieci i rodziców połączone z próbami przed uroczystością  w poniedziałek, wtorek, środa o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 Także w niedzielę 19 maja odbędzie się w naszej parafii Koncert Sakralny dedykowany Matce Bożej Krynickiej. Wykonawcami będą artyści Edyta Piasecka, Renata Dobosz, Mariola Cieniawa. Informacje zamieszczone na plakatach
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy - Zdroju. Odjeżdżających polecamy opiece MB Królowej Krynickich Zdrojów na czas podróży i dalsze życie.

 

5 maja 2019 – III Niedziela Wielkanocna - Biblijna
Wprowadzenie: Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, buduje się i umacnia szczególnie, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, i ołtarzem słowa Bożego, z którego usłyszymy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy też, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Dzisiaj po Mszy Św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych, o 1145Msza święta z udziałem dzieci, o godz. 16.00 Nabożeństwo majowe.
 Dzisiejsza niedziela Biblijna rozpoczyna XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech to będzie okazja do sięgnięcia po Pismo Święte i jego lekturę w gronie rodziny.
 W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Kapłańską - Dobrego Pasterza. W tym dniu modlimy się o nowe i święte powołania do Służby Bożej oraz w intencji kapłanów. Składka z tej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
W tym tygodniu:
 We wtorek  - Św. Filipa i Jakuba - Apostołów - Święto
 W środę -  Św. Stanisława głównego patrona Polski i naszej diecezji - Uroczystość.
 W czwartek – O godz. 19.00  Nowenna do  MBKKZ i MBNP i Msza św. w intencjach nowennowych.
 W czwartek o 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej
 Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII w czwartek o 19.00.
 W piątek o 17.00 Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Synodalnej.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy - Zdroju. Odjeżdżających polecamy opiece MB Królowej Krynickich Zdrojów na czas podróży i dalsze życie.
 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności : +Stanisława Skrobiś. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

28 kwietnia 2019 –  Niedziela Miłosierdzia Bożego
Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę oddajemy szczególną cześć miłosierdziu Bożemu. Wiemy, iż Boże miłosierdzie względem ludzi nie jest niczym ograniczone oraz że każdy człowiek znajdzie w nim ratunek, jeśli szczerym sercem zwróci się ku niemu.
Dziękując Panu Bogu za dar Jego miłosierdzia i Jego miłości do nas, równocześnie prośmy, abyśmy naprawdę chcieli i potrafili z tych nieocenionych darów korzystać – dla naszego
duchowego dobra.
Dziś za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła zbierane są ofiary do puszek na Caritas.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy Diecezjalny Dzień Caritas i patronalne święto pracowników wszystkich grup charytatywnych. Z tej racji dziękujemy, zarówno członkom Caritasu, Parafialnej Grupie Albertyńskiej i pracownikom pensjonatu „Józefa” za całoroczną posługę dla potrzebujących. Jednocześnie zapraszamy do udziału w pracach tych Stowarzyszeń wszystkich, którym na sercu leży pomoc biednym i potrzebującym.
 Następna niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Niech to będzie okazja do sięgnięcia po Pismo Święte i jego lekturę w gronie rodziny.
W tym tygodniu:
 W poniedziałek–  na Mszy wieczornej odbędzie się zawierzenie Matce Bożej dla wspólnoty Odnowy w Duchu Św. i Grupy Modlitwy Wstawienniczej. Zachęcamy wszystkich aby włączyli się w nurt pobożności Maryjnej i uczestniczyli we Mszy Świętej.
 We wtorek na Mszy Św. wieczornej – ks. bp Stanisław Salaterski udzieli młodzieży z naszej Parafii i młodzieży z parafii sąsiadujących, sakramentu bierzmowania. Dlatego wyjątkowo Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.
 W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi w tygodniu na mszach wieczornych.
 W środę rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe, które  w dni powszednie będą o godz. 1830, a potem Msza święta wieczorna, zaś w niedziele i  święta o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych i wieczornej Mszy,  parafian, gości i kuracjuszy, oraz dzieci i młodzież szkolną. W czasie nabożeństwa, 1 maja za wstawiennictwem św. Józefa Rzemieślnika w sposób szczególny będziemy modlić się za pracujących, a także bezrobotnych i poszukujących pracy.
 W czwartek nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i MBNP i Msza w intencjach nowennowych.
 W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Msza Św. w int. ojczyzny o godz.9.00. Nabożeństwo wynagradzające z racji pierwszego piątku po mszy o godz.19.00.
 W Sobotę o 20.30 na Górze Parkowej Apel Maryjny w int. Ojczyzny i Ojca Świętego.
 W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy Św. o godz. 7.30, o godz. 11.45 Msza święta z udziałem dzieci, dzień skupienia dla narzeczonych w Parafii MBNP w Krynicy Dln. o 12.30.
 W poniedziałek czyli jutro o godz. 1100 zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbiórce Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 Kurs Przedmałżeński w Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie rozpocznie się 18 maja b.r. o godz. 17.00. Na pierwsze spotkanie należy przynieść kartkę z imieniem, nazwiskiem, zamieszkaniem i datą urodz. Będzie to równoznaczne z zapisaniem się na kurs.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne
 Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy - Zdroju. Odjeżdżających polecamy opiece MB Królowej Krynickich Zdrojów na czas podróży i dalsze życie.
 Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. + Stanisław Proszowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

21 kwietnia 2019 –  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Wprowadzenie: Pan Zmartwychwstał! Chrystus żyje! Tę prawdę z głęboką wiarą powtarzamy i z radością głosimy dziś całemu światu. Poprzez swoje zmartwychwstanie niesie Jezus całemu światu nadzieję lepszego, bardziej ludzkiego życia tu na ziemi i życia w wiecznym szczęściu w niebie. Głośmy zatem, że Chrystus zmartwychwstał. Głośmy, że miłość jest mocniejsza od nienawiści. Życie od śmierci. Głośmy, że tak jak Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy.

Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę, jak co roku, na katolickie uczelnie.
  Dziś i jutro Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. o godz. 15.00, natomiast w dni powszednie przed Mszą Św. wieczorną.
 Następna niedziela w liturgii Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to Diecezjalny Dzień "Caritas" i patronalne święto pracowników wszystkich grup charytatywnych. W tym dniu składka do puszek na dzieła realizowane prze Caritas Diec. tarnowskiej.
 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w Kościele Oktawę Wielkanocną, która jest czasem radosnego świętowania przez osiem dni wielkiej tajemnicy zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.
 Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 W czwartek – O godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i MBNP, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych. W tym dniu rozoczynamy Triduum przed sakramentem Bierzmowania (czwartek, piątek, sobota). Uczestnictwo kandydatów w przygotowaniu do Bierzmowania jest w tych dniach jest obowiązkowe.
 W przyszły poniedziałek 29 kwietnia na Mszy wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Św. i Grupa Modlitwy Wstawienniczej zakończy swoje Rekolekcje Maryjne Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Obejmijmy ich modlitwą i sami pomyślmy o naszym zawierzeniu Najświętszemu Sercu Maryi.
 W przyszły wtorek 30 kwietnia w naszej Parafii na mszy św. wieczornej ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Msza Św wieczorna w tym dniu wyjątkowo o godz. 18.00. Spowiedź dla kandydatów ich bliskich w ciągu tygodnia podczas mszy świętych.
 Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii w czasie Triduum Paschalnego i świętowania Wielkiej Nocy. Bóg zapłać Siostrze Helenie za przygotowanie i ustrojenie ciemnicy i Grobu Bożego, oraz wszystkim którzy jej pomagali w przygotowaniu konstrukcji i dekoracji. Dziękujemy siostrze Barbarze i scholi, Siostrze Agacie. Dziękujemy także Ks. Krzysztofowi, Służbie Liturgicznej i DSM. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przeżywaniu tych dni niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi i obdarza obficie swoją łaską.
 W czasie Wielkiego Postu praktykę duszpasterską w naszej parafii odbywał Ks. diakon Dawid Madej. Pragniemy podziękować za jego posługę w naszej wspólnocie, życzliwość i życzyć mu opieki Matki Boskiej Królowej Krynickich Zdrojów na czas kapłańskiej misji. Bóg zapłać.
 Pragniemy podziękować w sposób szczególny siostrze Agacie za jej zaangażowanie i pracę jako zakrystianka w naszym kościele. Po blisko 4 latach pracy, siostra podejmuje inne obowiązki w zgromadzeniu zakonnym. Życzymy Siostrze wielu łask Bożych od Jezusa Zmartwychwstałego, kroczenia w Duchu Świętym i opieki Matki Bożej Krynickiej. Z całego serce Siostro! Bóg zapłać.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św. 
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Kuracjuszom: "Niech blask zmartwychwstania rozproszy wszelkie mroki, a chwalebnie zmartwychwstały Chrystus zagości w naszych sercach, wnosząc w nie wiarę, nadzieję i miłość. Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego”.

 

14 marca 2019 –  Niedziela Palmowa – Rok C

Wprowadzenie: Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Jest to czas, w którym mamy nauczyć się jeszcze bardziej kochać Boga i innych ludzi. Jest to czas, w którym mamy się zastanawiać nad własnym postępowaniem. Mamy przezwyciężać zło, które pojawiło się w naszym życiu. Wszystkich gorąco prosimy o modlitwę o jak najlepsze owoce tych świętych dni.
Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest jako jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
 Niedzielne Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Trwają w naszej Parafii rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. dr Marcin Krępa. Prośmy w naszych modlitwach za Ks. Rekolekcjonistę, a także o błogosławione owoce tych rekolekcji dla nas samych.
 Dziś na każdej Mszy Świętej nauki rekolekcyjne dla wszystkich. Na Mszy Świętej o godz. 10.30  poświęcenie palm połączone z uroczystą procesją. Natomiast po południu o godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. O godz. 18.30 – nauka stanowa dla mężczyzn. 

Program rekolekcji na kolejne dni:
 Wielki Poniedziałek
6.30 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
8.30 - Różaniec
9.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
18.15 - Nauka rekolekcyjna dla kobiet
18.45 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
19.00 - Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich
W związku z rekolekcjami nie ma Mszy o godz. 700.

 Wielki Wtorek
6.30 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
8.30 - Różaniec
9.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
18.45 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
19.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
W związku z rekolekcjami nie ma Mszy o godz. 700.

 Wielka Środa   (DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW.)
6.30 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich i błogosławieństwo na zakończenie Rekolekcji
10.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich i błogosławieństwo na zakończenie Rekolekcji
17.00 - Msza Święta dla starszych i chorych i błogosławieństwo na zakończenie Rekolekcji
19.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich i błogosławieństwo na zakończenie Rekolekcji
W tym dniu nie ma Mszy o godz. 7.00 i 9.00. 
Przypominamy, ze szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. W dniu zakończenia Rekolekcji, tj. w środę, zostanie zebrana składka na cele rekolekcyjne.

Wielka Środa – to dzień Spowiedzi Wielkopostnej. Spowiadać będziemy w godzinach: 8.30 – 12.00  i 15.30 – 19.00. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Parafian i Kuracjuszy o skorzystanie w tym dniu ze Spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na inne dni Wielkiego Tygodnia. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt z kapłanami po Mszy Św.
 W Wielką Środę kapłani odwiedzą chorych po domach od godz. 8.30 . Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
W Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00
W Wielki Piątek o godz. 9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i dla dzieci szkolnych. O godz. 14.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową połączoną z Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 rozpocznie się LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Bożego.  Adoracja w Wielki Piątek do godz. 24.00. O godz. 22.00 Droga Krzyżowa, którą w tym roku poprowadzi goście z Krakowa Przemysław Branny i Łukasz Lech. Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża, są przeznaczone na potrzeby Ziemi Świętej.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 - 13.00 (co pół godziny) i o godz. 1.700. W tym dniu – tradycyjnie, wstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19.00, a zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Na wieczorną liturgię prosimy przynieść świece.
 DSM rozprowadza małe palmy. 
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św. 
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach oraz Nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.
 Jutro, w poniedziałek o godz. 13.30 w Dębicy w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się pogrzeb śp. Stanisławy Jamróz, mamy ks. Tomasza. Autokar dla wszystkich chętnych wyjeżdża o godz. 10.30 spod naszego kościoła. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie …

Strona internetowa parafii: wnmpkrynica.pl

...................................

7  kwietnia 2019 – V Niedziela Wielkiego Postu – Rok c

Wprowadzenie: Piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w tematykę krzyża, a wraz z nią w rzeczywistość, od której wszyscy chcemy uciekać - w rzeczywistość śmierci. Mówi o tym także znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w Wielki Piątek. Przez swoje wywyższenie na krzyżu Chrystus pragnie przyciągnąć do siebie wszystkich, którzy chcą być odkupieni przez Jego zbawienne cierpienie.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dzisiaj o godz. 1600nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
 Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00

W tym tygodniu:
• W czwartek – O godz. 1900 Nowenna do MB Królowej Krynickich Zdrojów i NIeustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 18.30– dla dorosłych; o godz. 20.00– dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 Rekolekcje parafialne w naszej Parafii rozpoczniemy w sobotę Mszą świętą z nauką ogólną o godz.: 19.00. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku, na każdej Mszy nauka rekolekcyjna dla wszystkich. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. O godz. 1830nauka rekolekcyjna dla mężczyzn. Program rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Rekolekcje parafialne poprowadzi Ks. dr Marcin Krępa. Zachęcamy także do modlitwy w intencji błogosławionych owoców Rekolekcji i do licznego udziału  w Rekolekcjach.
 W Wielką Środę kapłani odwiedzą chorych po domach– prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na Mszy o godz. 10.30 połączone z uroczystą procesją.  Prosimy o liczny udział w tej procesji, zwłaszcza dzieci oraz ich rodziców. Tradycją poprzednich lat, organizujemy Konkurs: „Na najwyższą palmę”. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św. o godz. 1030. Składka z tej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.
 Spowiedzi przedświąteczne w parafiach krynickich: 9 kwietnia wtorek - Tylicz, Mochnaczka, 11 kwietnia (czwartek) - Czyrna, 13 kwietnia - (sobota) Krynica Zdrój - Św. Antoniego. Kapłani z naszej Parafii udają się do tamtych parafii dlatego też spowiedź w naszym kościele będzie utrudniona.
 Wyjazd młodzieży na diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową do Tarnowa.
 w Zakrsytii można kupić Figurki MB Królowej Krynickich Zdrojów w cenie 30 zł.
 W delikatesach „Centrum” przy ul. Piłsudskiego nasza parafialna Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących.
 Dziewczęca Służba Maryjna w Niedzielę Palmową będzie rozprowadzała palmy pod chórem przy wyjściu głównym oraz inne ozdoby wielkanocne w "różnych wydaniach".
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 Siostra  Helena zaprasza chętnych do pomocy przy wykonaniu „Bożego Grobu” i „Ciemnicy” w sobotę ...  marca o godz. 10.30.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

31 marca 2019 – IV Niedziela Wielkiego Postu – Rok C

Wprowadzenie: Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare” – raduj się. Raduj się, bo Bóg obdarzył cię nadzieją zbawienia. Podstawą naszej nadziei jest Boże miłosierdzie. Ten Boży przymiot ukazany jest we wszystkich czytaniach liturgicznych. Trwając więc w Bogu i Jego łasce, korzystamy z owoców wysłużonych nam przez Jezusa na krzyżu i idziemy drogą ku spełnieniu się naszej nadziei w królestwie niebieskim.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.;6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ CZASU NA LETNI, MSZA SWIĘTA WIECZORNA OD PONIEDZIAŁKU JEST PRZESUNIETA NA GODZ. 19.00 !
 Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
 Dzisiaj o godz. 16.00  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 W tym tygodniu:
 W środe po Mszy Św. wieczornej spotkanie aspirantów i ministrantów.
 W czwartek – O godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych. W czwartek o godz. 1900 spotkanie formacyjne dla uczniów z klasy VIII SP i III Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. 
 W piątek -Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00  – Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 1830  – dla dorosłych; o godz. 20.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W piątek przypada także pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Msze Święte wotywne o godz. 6.30 i o 19.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w piątek od godz.18.00. W naszej parafii jest to także dzień misyjny w którym przez ofiary na tacę wspieramy misyjne dzieło Kościoła.
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 10.30 do 1900.
 W sobotę o godz. 9.00 Msza Święta wotywna o Sercu Maryi z racji Pierwszej soboty miesiąca a o 20.30 Apel modlitewny na Górze Parkowej.
 W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30. W parafii MB Nieustającej Pomocy w Krynicy Dolnej Msza Święta i dzień skupienia dla narzeczonych o godz.12.30.
 Od następnej niedzieli w przedsionku kościoła będzie można nabywać palemki i ozdoby wielkanocne wykonane przez DSM -ki. Dochód jest przeznaczony na budowę szkoły w Zambii
 Trwa akcja "Wielkanocne Dzieło Caritas". W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł.
 W delikatesach „Centrum” przy ul. Piłsudskiego nasza parafialna Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących.
 Od najbliższego poniedziałku rozpoczyna się spowiedź wielkopostna w parafiach naszego Dekanatu do których udają się również kapłani z naszej parafii. W związku z tym spowiedź w naszym kościele będzie utrudniona. Zapraszamy do Parafii: Berest i Powroźnik we wtorek, Słotwiny - środa, Nowa Wieś - sobota.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św. 
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

24 marca 2019 – III Niedziela Wielkiego Postu – Rok C

Wprowadzenie: Jezus w świątyni jerozolimskiej chce przebywać „w tym, co należy do Ojca”. Ale to święte miejsce stało się placem targowym, pełnym małych, gorączkowo prowadzonych interesów. Bóg dla wielu stał się dodatkiem do życia. Jeśli świętość przestanie być święta, jeśli Dekalog straci znaczenie – człowiek zagubi poczucie nadprzyrodzonego celu swego życia, przylgnie do ziemi i utraci swoją godność. Potrzebujemy oczyszczenia świątyni naszego serca.
Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 O godz. 16.00 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 17.00

W tym tygodniu:

• W Poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - w Tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Po Mszy wieczornej możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte jak w dzień powszedni.
• we wtorek o godz. 17.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. wraz z rodzicami.
• W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
• W czwartek o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Synodalnej. Zapraszamy.
 W piątek  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 1500  – Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla wszystkich; o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 10.30 do 17.00.
 Trwa akcja "Wielkanocne Dzieło Caritas". W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł.
 W delikatesach „Centrum” przy ul. Piłsudskiego nasza parafialna Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących.
 Spotkania grup parafialnych:
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.  Intencje…
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.
 Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do wieczności Śp. + Zaczyk Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

17 marca 2019 – II Niedziela Wielkiego Postu – Rok C

Wprowadzenie: Istotę Wielkiego Postu dobrze wyrażają słowa prefacji mszalnej: Bóg daje nam ten czas łaski i zbawienia, abyśmy oczyścili serca od nieuporządkowanych przywiązań, a wśród spraw doczesnych troszczyli się przede wszystkim o wieczne zbawienie. II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”.Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”, jako wsparcie dla polskich misjonarzy głoszących Ewangelię  w 96 krajach świata..

Ogłoszenia duszpasterskie:

Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 1700

 Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
W tym tygodniu:
• we wtorek - Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP
• W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych. We czwartek na Mszę Św. i nowenne zapraszamy uczniów i rodziców klasy VIII Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 a po Mszy Św. na egzamin próbny przed sakramentem bierzmowania w salce katechetycznej
 W piątek-Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 1500  – z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 10.30 do 17.00.
 W delikatesach „Centrum” przy ul. Piłsudskiego nasza parafialna Caritas będzie prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zachęcamy do składania produktów żywnościowych, zwłaszcza o długotrwałej przydatności do spożycia.
 W ramach akcji charytatywnej prowadzonej przez Caritas Polska są rozprowadzane Baranki Wielkanocne. Można je zakupić w Zakrystii w cenie 5 zł.
 Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Więcej Informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl, Facebook’u. Zapisy tylko przez oficjalna stronę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.  Intencje mszalne o których ogłoszenie poproszono...
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Galant. Dobry Jezu a nasz Panie...

 

10 marca 2019 –  I Niedziela Wielkiego Postu – Rok C


Wprowadzenie: Na początku Wielkiego Postu, świadomi pokus, zagrożeń i trudności, wraz z Chrystusem stajemy do walki ze wszystkim, co osłabia naszą wiarę. Chcemy otworzyć nasze serca na Boże słowo, aby udział w tej Eucharystii i spotkanie z Chrystusem w słowie i komunii świętej posłużył umocnieniu naszej wiary, aby pomógł nam żyć rozumnie i pobożnie, i być świadkami Bożej miłości.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 1000 17.00
 Dzisiaj o godz. o godz. 1600 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
W tym tygodniu:
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych
 W piątek  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00  – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla dorosłych; o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 1030 do 17.00.
 We wtorek na Mszę św. i Adorację zaprasza Grupa Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza.
 We środę spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów.
 W czwartek o godz. 17.00  ramach przygotowania  do bierzmowania wraz z rodzicami spotkanie klasy VIII i III Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.
 W piątek Grupa Modlitwy Wstawienniczej wraz ze Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na czuwanie pokutno - wynagradzające w Parafii Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Stara Droga. W programie o 19.00 Msza Św. po niej Droga Krzyżowa i Adoracja Krzyża do północy.
 W następną niedzielę – o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako „Dzień modlitwy i postu za Misjonarzy Męczenników”. W tym dniu składka będzie przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes” jako wsparcie dla polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.
 Przez cały Wielki Post, swoją praktykę duszpasterską będzie odbywał w naszej Parafii – Diakon tarnowskiego Seminarium dk. Dawid Madej. Witamy go serdecznie i życzymy owocnej pracy.
 Rozpoczynają się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do uczestnictwa zapraszamy osoby dorosłe. Zapisy będą prowadzone wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę internetową EDK. Wydarzenie objął patronatem biskup tarnowski Andrzej Jeż.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św. 
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

3 marca 2019 – VIII  Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Chcę, bądź oczyszczony – słowa Jezusa wypowiedziane do trędowatego są skierowane także do nas i mają znaczenie symboliczne. Jakiekolwiek bowiem przeżywamy problemy czy udręki duszy lub ciała, Chrystus pragnie naszego uzdrowienia. Zbliżmy się więc z ufnością do Zbawiciela i powierzmy Mu nasze życie osobiste i nasze rodziny, społeczności lokalne i całą Ojczyznę. I przepraszajmy Go za najgorszy trąd, jaki może dotknąć człowieka, za trąd grzechu osobistego i grzechu społecznego..

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dzisiaj rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
Dziś po Mszy Św. o godz. 7.30 zmiana Tajemnic Różańcowych o 11.45, Msza Św. z udziałem dzieci.
 W tym tygodniu:
 We wtorek – w naszej parafii będziemy przeżywać 40-godzinne Nabożeństwo, wynagradzające za grzechy popełnione w karnawale.
 Program czuwań przed Najświętszym Sakramentem:
Godzina Adorujący
10.30 Mieszkańcy ulic: Popiełuszki, Kościelnej, Wspólnej, Cichej i Podgórnej.
11.30 Mieszkańcy ulic: Tysiąclecia, Jastrzębiej, Kiepury, Zdrojowej i Pięknej.
12.30 Mieszkańcy ulic: Pułaskiego, Świdzińskiego, Leśnej, Zieleniewskiego i Andersa.
13.30 Mieszkańcy ulic: Piłsudskiego, Wysokiej, Szkolnej i Kościuszki.
14.30 Mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, Dietla, Zamkowej i Zielonej.
15.30 Siostry zakonne.
16.30 Dzieci szkolne a w szczególności Dzieci Komunijne, które po mszy będą miały spotkanie formacyjne! Młodzież gimnazjalna i szkół średnich, kandydaci do bierzmowania. Rodziców prosimy o przypomnienie o adoracji.
 Zachęcamy w tym dniu wszystkich Parafian i Gości do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy, będą w naszym kościele o godz.: 6.00  7.30  9.00  10.30  15.15 17.00  19.00.
 W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego "do syta").Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas Komunii wielkanocnej. W Środę Popielcową składka – jako jałmużna postna -  na cele charytatywne naszej Parafii i Diecezji.
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do  Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy. Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek - pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: godz. 15.00  – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; godz. 16.30  – dla dorosłych; godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać dotychczasową tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i rozważaniach Drogi Krzyżowej.
 Spotkania grup parafialnych: Akcja Katolicka w piątek po mszy wieczornej; Apostolska Grupa Młodzieżowa w piątek po Mszy wieczornej.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne ››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

24 lutego 2019 – VII Niedziela Zwykła  – Rok C

Wprowadzenie: Słowo Boże nieustannie przypomina nam o tym, że Bóg okazuje nam swoją miłość i miłosierdzie nie ze względu na to ze na nie zasłużyliśmy ale, że On tak chce. Każda Eucharystia przypomina nam o tym. Otwórzmy nasze serca na miłość Boga.Ogłoszenia duszpasterskie:

Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.:6.30 7.00 9.00 10.00 17.00

W tym tygodniu:
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek- pierwszy piątek miesiąca. Msze wotywne o Sercu Jezusowym o godz. 6.30 i 17.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. W naszej Parafii jest to dzień misyjny w którym poprzez modlitwę i ofiarę wspieramy misje i misjonarzy.
 W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Msza święta wotywna o Sercu Maryi o godz. 9.00. Apel Modlitewny na Górze Parkowej o godz 19.30.
 W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.30
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny2019/2020 oraz zaprasza uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum wraz z rodzicami na "Dzień otwarty" szkoły w dniu 7 marca od godz.11.00. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św.  Intencje Mszalne o których ogłoszenie poproszono...
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

 

17 lutego 2019 – VI Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Mówi nam Pan, że pierwszym i najważniejszym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół i miłowanie ubogich.
Dzisiaj składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00

Msze święte w dni powszednie o godz.: 630 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 W czwartek –  O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W Piątek - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 W sobotę - Wspomnienie Św. Polikarpa bpa i męczennika.
 Spotkanie "Caritas" we wtorek o godz. 17.00 Gorąco zapraszamy tych, którzy pragną się włączyć w działalność naszego parafialnego oddziału.
 Spotkanie lektorów, ministrantów i aspirantów we środę po Mszy Św. wieczornej. Do rodziców apelujemy aby przypominali swoim synom o spotkaniu formacyjnym.
 Spotkanie uczniów przygotowujących się do bierzmowania w ramach ich dalszego przygotowania do sakramentu, będzie we czwartek po Mszy Św. o godz. 17.00
 Przygotowujemy publikacje książkową na temat Figury  Matki Bożej z Góry Parkowej. Tych którzy są w posiadaniu zdjęć związanych z kultem, czy też tych, którzy chcieliby podzielić sie wspomnieniami prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne ››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

3 lutego 2019 – IV Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Modlitwa powinna poprzedzać wszystkie najważniejsze momenty naszego życia. Modlący się Chrystus uczy nas dzisiaj, że przed każdą ważną decyzją życia nie tylko powinniśmy radzić się mądrych ludzi, przyjaciół, ale przede wszystkim radzić się i pytać Boga na modlitwie; szukać Jego światła. Za przykładem Jezusa starajmy się znajdować czas na modlitwę, na spotkanie w ciszy z samym sobą i naszym Ojcem, a wtedy nie zapomnimy kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:600 730 900 1030 1145 1500 1900
 Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 730zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 1145 Msza święta z udziałem dzieci; o godz. 1230dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.
Msze święte w dni powszednieo godz.: 630 700 900 1000 1700
 W tym tygodniu:
 W wtorek – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Swoje imieniny obchodzi nasza siostra zakrystianka. Życzymy siostrze wielu łask Bożych, dużo zdrowia, opieki Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Świętej Patronki.
 We środę- Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 W czwartek - O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych. Modlimy się w sposób szczególny o powołanie kapłańskie i zakonne z racji pierwszego czwartku miesiąca.
 W poniedziałek zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w rozbieraniu choinek i wystroju kościoła na godzinę 11.00 i już teraz za pomoc z serca dziękujemy. W związku z tym w poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Składając zeznania podatkowe chciejmy  przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej wraz z rodzicami w czwartek o godz. 1700.
 Spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III, które przygotowują się w naszej parafii do I Komunii świętej wraz z rodzicami we wtorek o godz. 1700.
 Spotkanie DSM w piątek o 16.00
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

27 stycznia 2019 – III Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Dziś Liturgia przypomni nam Prawdę, że jesteśmy tylko pielgrzymami na tym świecie. Jednak jakże często w naszym życiu sprawy wiary spychane są na margines naszej ludzkiej egzystencji. Wielu tłumaczy się, że brak czasu na codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św., czy praktyki spowiedzi świętej. Dlatego w duchu pokory i z sercem skruszonym stańmy przed Panem, abyśmy podczas tej Eucharystii, nie tylko oddali należny kult Bogu, ale zaprosili Go do naszego życia.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 600 730 900 1030 1145 1500 1900
Msze święte w dni powszednie o godz.: 630 700 900 1000 1700
 W tym tygodniu:
 W poniedziałek  - Wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, doktora kościoła.
 We wtorek - Rocznica poświęcenia bazyliki Katedralnej w Tarnowie
 We czwartek - Wspomnienie s. Jana Bosko. W naszym kościele o godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów oraz Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte jak w święto o godz.: 600 730 900 1030 1515  1900! W tym dniu polecamy Bogu wszystkich, którzy idąc za głosem powołania zakonnego, życie swoje poświęcili Bogu. Z tej okazji wszystkim drogim Siostrom zakonnym pracującym w naszej parafii Zdrojowej ze zgromadzeń: Sióstr Służebniczek Starowiejskich, Córek Bożej Miłości, Pasterek, Elżbietanek, Sług Jezusa i Instytutu Pomocnic Maryi składamy gorące życzenia wszelkich łask Bożych oraz obejmujemy je naszą modlitwą. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji.
 W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 1630. 
 W sobotę o godz. 900 Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a przy Figurze MB na Górze Parkowej o godz. 1930 apel modlitewny w intencjach Ojca Świętego i Kościoła. Zapraszamy!
 W następną niedzielę – po Mszy świętej o godz. 730 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 1145 Msza święta z udziałem dzieci; o godz. 1230 dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne ››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

Kościół na wzór Chrystusa.

.........................

20 stycznia 2019 – II Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Gromadzimy się przy ołtarzu w niedzielę, która przypada w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominamy sobie, że jedność wszystkich, którzy przyjęli Ewangelię, jest pragnieniem samego Chrystusa. Pierwszym etapem naszych dążeń ekumenicznych musi być dbałość o osobiste pojednanie z Bogiem i z braćmi, bo tylko człowiek pojednany może być apostołem jedności w świecie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 Dziś Spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich działających przy naszej Parafii o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii.

 W tym tygodniu:
 W poniedziałek o godz. 18.00 w naszym kościele Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów chrześcijańskich.
 Jutro obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MB Królowej Krynickich Zdrojów, życzliwości dzieci i wnuków oraz dobrego zdrowia. Zachęcamy do modlitwy w tych dniach za nasze czcigodne Babcie i naszych Dziadków, także tych, którzy odeszli już do wieczności.
 W czwartek- Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 Jest jeszcze możliwość zakupienia płyty CD z Koncertem kolęd Trzech Tenorów. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby parafii.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

....................................................................................................

13 stycznia 2019 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Wprowadzenie: Uroczystość Chrztu Pana Jezusa, którą dzisiaj przeżywamy, przypomina nam najważniejszy moment naszego życia: chwilę naszego chrztu. Przypomina nam również o naszej odpowiedzialności za przyjęty chrzest i za życie Boże w nas.  Nasz chrzest był tylko początkiem – naszych duchowym narodzeniem. Za chrztem powinno iść nasze życie zgodne z Ewangelią oraz nieustanne pogłębianie naszej relacji z Bogiem przez modlitwę i wzrastanie w wierze. Patrząc dziś na nasze życie, na naszą modlitwę i wiarę, zadajmy sobie pytanie: czy Bóg ma w nas „upodobanie”?; czy jest z nas zadowolony? Czy jesteśmy Jego umiłowanymi synami i córkami?

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed Wielkim Postem.
Msze święte w dni powszednieo godz.: 630 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 W środę - wspomnienie Św. Antoniego, opata
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek rozpoczyna  się Tydzień  modlitw o Jedność Chrześcijan
 W następną niedzielę –Spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich działających przy naszej Parafii o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii.
 Na spotkanie opłatkowe zapraszamy kandydatów do sakramentu  bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej w ramach ich comiesięcznego przygotowania do bierzmowania.
 W poniedziałek kończy się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy przedstawia się następująco:
Ks. Krzysztof - PONIEDZIAŁEK - 14 stycznia: Ul. Dąbrowskiego 23-31 od godz. 10.30 i Bulwary Dietla (Deptak) od godz.13.30.
Dziękujemy za życzliwe spotkania, rozmowy, sugestie. Msze Święte za odwiedzonych przez kapłanów wiernych, będą odprawiane a wcześniej zapowiedziane w najbliższym czasie. Rodziny, które były nieobecne podczas wizyt duszpasterskich a mają pragnienie przyjąć kapłanów prosimy o indywidualny kontakt z kapłanami.
 W przyszły poniedziałek 21 stycznia o godz. 18.00 w naszym kościele Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów chrześcijańskich.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności : + Bronisław Ajdukiewicz, + Henryk Latacz, + Irena Paszkowska, + Janina Tabaszewska, + Emilia Cieśla. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie. Daj im wieczne spoczywanie.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy udanego pobytu w Krynicy Zdroju i powrotu do zdrowia. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

Kościół na wzór Chrystusa.

......................................

6 stycznia 2019 – Niedziela Chrztu Pańskiego

Wprowadzenie:
Wyobraź sobie trzech mędrców, którzy wyruszyli w drogę, aby oddać hołd nowonarodzonemu. Zobacz, jak przebiega ich podróż, co zabrali ze sobą, w jakim towarzystwie podróżują. Dzisiejsza  składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 11.45 Msza święta z udziałem dzieci; o godz. 12.30 dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.
 Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć kadzidło i kredę składając ofiarę na Caritas.
 Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy z naszego kościoła zdrojowego uroczysty orszak Trzech Króli na krynicki deptak. Hasłem orszaku Trzech Króli 2019 jest „Odnowi Oblicze ziemi”. W Pijalni będzie wspólne kolędowanie. Zapraszamy do udziału parafian, kryniczan, gości i kuracjuszy. Będą rozdawane korony i śpiewniki z kolędami.

Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 Przyszła  Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed W. Postem.
 Tematem  o rozwoju edukacji w Krynicy będzie spotkanie Rodziców z Burmistrzem Piotrem Rybą, które zaplanowano na 9 stycznia o 15.30 w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1. Zainteresowani są serdecznie zaproszeni.
 We wtorek 8 stycznia w naszej parafii o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krynicy zaprasza w przyszłą niedzielę, 13 stycznia na akcję poboru krwi, która odbędzie się w budynku Straży Pożarnej w godz.  8.00 do 13.00.  Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388