Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

16 grudnia 2018 – III Niedziela Adwentu – Rok C

Wprowadzenie: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!” Te słowa Apostoła Pawła z antyfony na wejście towarzyszą nam dzisiaj, gdy gromadzimy się na Eucharystii w trzecią niedzielę Adwentu. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina nam, że Pan jest blisko. Dzisiejsza niedziela jest zapowiedzią radości, którą będziemy przeżywać za dziesięć dni w Boże Narodzenie, a także wezwanie do przygotowania swojego serca i duszy na nadchodzące święta. Co zatem zrobię, aby wśród coraz większego zgiełku przygotowań i przedświątecznych zakupów wyciszyć swoje serce, i otworzyć je Bogu.  


Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 600 730 900 1030 1145 1500 1900
Msze święte w dni powszednie o godz.: 600 900 1000 1700
 Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu tzw. „Gaudete”. Jest to dzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Rozpoczyna ona również tydzień modlitw w tej intencji. Na roratach i w czasie Nowenny do Dzieciątka Jezus będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa.
 Dziś rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie Nowenna będzie na Roratach o godz. 600, a w niedzielę po Mszy o godz. 730. 
W  tym tygodniu: 
 W czwartek – O godz. 1700 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.
 Roraty w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 600 rano. W związku z tym w czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 700. Zapraszamy na roraty dzieci, młodzież, wszystkich parafian, gości i kuracjuszy. Niech nasz liczny udział w roratach będzie świadectwem naszego adwentowego czuwania.
 W naszej parafii okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy świętej roratniej. OD   JUTRA TAKŻE SPOWIEDŹ W PARAFIACH NASZEGO DEKANATU. DLATEGO PROSIMY, ABY Z SAKRAMENTU POKUTY KORZYSTAĆ W CZASIE PORANNEJ MSZY RORATNIEJ, GDYŻ KAPŁANI UDAJĄ SIĘ Z POSŁUGĄ SAKRAMENTALNĄ DO INNYCH PARAFII.
 Specjalny dzień spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu będzie w sobotę 22 grudnia.
 W sobotę, 22 grudnia  odwiedziny chorych w domach od godz. 830. Zapisy chorych w zakrystii.
 Do 16 grudnia bardzo prosimy zgłaszać Jubilatów obchodzących 25 i 50 lecie małżeństwa i okrągłe rocznice małżeństwa (10, 20, 30, 40) w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 1030 będzie specjalne nabożeństwo dla małżonków świętujących rocznice małżeństwa i srebrne lub złote jubileusze małżeńskie.
 Zgłoszenia na wigilię w dniu 19 grudnia organizowaną przez Burmistrza Krynicy Zdroju można składać do dnia 17 grudnia w Ośrodku Pomocy Społecznej.
 Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u Siostry Barbary w dużej zakrystii i w „Ochronce” na ul. Dąbrowskiego.
 W sklepie „Centrum” przy ul. Piłsudskiego można składać produkty żywnościowe jako pomoc dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy.
 Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowały małe figurki Dzieciątka Jezus i sianko na stół wigilijny, które rozprowadzają w przedsionku kościoła przy wejściu głównym w niedziele i na roratach.
 We wtorek 18 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz Bogusław Skotarek. Księdzu Proboszczowi życzymy obfitości Darów Ducha Świętego w codziennym życiu i opieki Maryi, Królowej Krynickich Zdrojów.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne o których ogłoszenie poproszono ››
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy udanego pobytu w Krynicy Zdroju i powrotu do zdrowia. Zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafii Zdrojowej. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

9 grudnia 2018 – II Niedziela Adwentu – Rok C

Wprowadzenie: Liturgia drugiej  niedzieli Adwentu kieruje nasze spojrzenie ku czasom ostatecznym. Zanim one jednak nastąpią, Bóg daje nam czas nawrócenia, czas kształtowania życia tak, by móc z nadzieją oczekiwać nowego nieba i nowej ziemi. Troska o naszą przyszłość zaczyna się już teraz. Dzisiaj przeżywamy dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Składka z dzisiejszej niedzieli na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 600 730 900 1030 1145 1500 1900
Msze święte w dni powszednie o godz.: 600 900 1000 1700
 W  tym tygodniu w liturgii Kościoła
 W środę – Najśw. Maryi Panny z Guadalupe
 W czwartek – wspomnienie św. Łucji. O godz. 1700 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera
 W przyszła niedzielę rozpoczyna się  Nowenna do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie Nowenna będzie na Roratach o godz. 600, a w niedzielę po Mszy o godz. 730.
 Roraty w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 600 rano. W związku z tym w czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 700. Zapraszamy na roraty dzieci, młodzież, szczególnie te, które na roratach nie były, wszystkich parafian, gości i kuracjuszy. Zachęcamy wszystkich: dzieci i dorosłych do przynoszenia na Roraty lampionów.
 We wtorek o godz. 1700 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 Wszystkich chętnych  pragnących zaangażować  się  w kolędę  misyjną, zwłaszcza młodzież i dzieci, zapraszamy na spotkanie we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 Do 16 grudnia bardzo prosimy zgłaszać Jubilatów obchodzących 25 i 50 lecie małżeństwa i okrągłe rocznice małżeństwa (10, 20, 30, 40) w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę Świętej Rodziny,  o godz. 1030 będzie specjalne nabożeństwo dla małżonków świętujących rocznice małżeństwa i srebrne lub złote jubileusze małżeńskie.
 Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie zapominajmy o pojednaniu się z Bogiem w spowiedzi św. W naszej parafii okazja do spowiedzi św. codziennie podczas każdej Mszy świętej roratniej. Natomiast specjalny dzień spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu będzie w sobotę 22 grudnia. OD ŚRODY  TEGO TYGODNIA ROZPOCZYNA SIĘ SPOWIEDŹ W PARAFIACH NASZEGO DEKANATU. DLATEGO PROSIMY, ABY Z SAKRAMENTU POKUTY KORZYSTAĆ W CZASIE PORANNEJ MSZY RORATNIEJ, GDYŻ KAPŁANI UDAJĄ SIĘ Z POSŁUGĄ SAKRAMENTALNĄ DO INNYCH PARAFII.
 Opłatki na stół wigilijny można nabywać u sióstr  Służebniczek w „Ochronce” na ul. Dąbrowskiego i w dużej zakrystii.
 Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowały małe figurki Dzieciątka Jezus i sianko na stół wigilijny, które rozprowadzają w przedsionku kościoła przy wejściu głównym w niedziele i na roratach. 
 W zakrystii można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz działalność Caritas. W sklepie „Centrum” przy ul. Piłsudskiego można składać produkty żywnościowe jako pomoc dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy, aby robiąc zakupy wykazać wrażliwość serca na potrzeby innych w tym przedświątecznym czasie.
 Burmistrz Krynicy – Zdroju zaprasza na wieczerzę wigilijną dla osób starszych, samotnych i rodzin z terenu gminy Krynica – Zdrój w dniu 19 grudnia w Domu Wczasowym „Skarbówka”. Zapisy przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Kraszewskiego 37, w godzinach od 900 - do 1400 do dnia 17 grudnia.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne o których ogłoszenie poproszono ››
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy udanego pobytu w Krynicy Zdroju i powrotu do zdrowia. Zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafii Zdrojowej. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

2 grudnia 2018 – I Niedziela Adwentu – Rok C

Wprowadzenie: Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i zarazem czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Prośmy na początku tej Eucharystii o wielką ufność wobec naszego Boga, który przychodzi do nas każdego dnia. On jej potrzebuje, aby móc działać w naszym życiu, dla naszego prawdziwego dobra, w sposób, jakiego sobie nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić.

Ogłoszenia duszpasterskie:

Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.00 9.00 10.00 17.00
 Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.30 - zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 11.45 - Msza święta z udziałem dzieci, o godz. 12.30 – dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej,
 W  tym tygodniu w liturgii Kościoła: 
 W poniedziałek - Wspomnienie św. Ksawerego prezbitera.
 We wtorek wspomnienie św. Barbary. Swoje imieniny obchodzi nasza siostra organistka. Życzymy siostrze wielu łask Bożych, dużo zdrowia, opieki Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Świętej Patronki.
 We czwartek – Wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca grudnia.
 W piątek przypada I piątek miesiąca grudnia. Msza wotywna o Sercu Jezusowym o godz.17.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła. W tym dniu DSM będą rozprowadzać kalendarze misyjne. Spowiedź  w piątek od godziny 16.00 i w ciągu tygodnia w czasie mszy świętych roratnich i wieczornych.
W sobotę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 15.15 i ostatnia w tym dniu Msza Św. o godz 17.00!
 W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Z tej racji składka będzie na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, nasze duchowe przygotowanie na owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich parafian, gości i kuracjuszy – szczególnie całe rodziny z dziećmi – do udziału w codziennych Mszach roratnich w dni powszednie o godz. 600 rano. W związku z tym w czasie Adwentu nie ma Mszy świętej o godz. 7.00! Zachęcamy wszystkich: dzieci i dorosłych do przynoszenia na Roraty lampionów oraz przygotowanych  i podpisanych małych serduszek z papieru, symbolizujących dobre uczynki.
 We wtorek spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz 17.00.
 W piątek na roraty zapraszamy młodzież gimnazjalną oraz klasyVII i VIII  w ramach spotkań przed Sakramentem Bierzmowania.
 Dzisiaj na Mszach świętych zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny Opłatki będzie można od dzisiaj nabywać u sióstr  Służebniczek w „Ochronce” na ul. Dąbrowskiego i w dużej zakrystii. Prosimy pamiętać, o zachowaniu tradycji nabywania poświęconych opłatków w kościele, tak by nie stały się tylko jednym z dodatków czy ozdób kupowanych z okazji świąt w supermarketach. Ofiary złożone przy okazji opłatków są wyrównaniem do wynagrodzenia za całoroczną posługę siostry w naszym kościele zdrojowym.
 W zakrystii można wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz działalność Caritas.
 Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej przygotowały małe figurki Dzieciątka Jezus i sianko na stół wigilijny, które będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła przy wejściu głównym w niedziele i na roratach. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dziewcząt z DSM. Częścią uzyskanych pieniędzy nasze DSM podzielą się z rówieśniczkami z Zambii, wśród których pracuje misjonarka s. Maria.
Do 16 grudnia bardzo prosimy zgłaszać Jubilatów obchodzących 25 i 50 lecie małżeństwa i okrągłe rocznice małżeńskie (10, 20, 30, 40) w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę Świętej Rodziny, o godz. 10.30 będzie specjalne nabożeństwo dla małżonków świętujących rocznice małżeńskie i srebrne lub złote jubileusze małżeńskie.

 
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388