Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

14 października 2018  –   XXVIII  Niedziela  Zwykła 
Dzień Papieski

Wprowadzenie: Chrystus zaprasza nas dziś po raz kolejny na swoją Ucztę. Czy czujemy się zaproszeni? Ludzie z dzisiejszej Ewangelii, do których skierowano zaproszenie na ucztę, nie byli nim zainteresowani – mieli ważniejsze sprawy. A czy my rzeczywiście wierzymy w to, że nie ma dla nas ważniejszych spraw niż Eucharystia, w której Bóg objawia się nam i daje nam samego siebie za pokarm? To tu możemy zakosztować bliskiego obcowania z Bogiem, które będzie naszym udziałem w niebie.
W dniu dzisiejszym ofiary na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu organów. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel przeznaczone.

 
Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Przez ofiary do puszek wspieramy dzieło kształcenia młodzieży zdolnej a niezamożnej. Bóg zapłać za składane na ten cel wsparcie
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00

  W tym tygodniu: 
 W poniedziałek – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa.
 We wtorek – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
 W środę – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego
 W czwartek - Święto Św. Łukasza. O godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe z Nowenną do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych..
 W sobotę – Wspomnienie Św. Jana Kantego
• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona na misje.
 W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe z komunią św. o godz. 16.30, a po nich Msza święta. W niedzielę Różaniec o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową wszystkich parafian: dzieci szkolne, młodzież, starszych, a także gości i kuracjuszy.
 Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitw za zmarłych. Serdecznie prosimy o uporządkowanie grobów bliskich, a także grobów opuszczonych. Niech to będzie wyraz wdzięczności wobec tych, których Bóg powołał do wieczności. Szczególnym wyrazem tej wdzięczności jest modlitwa wypominkowa. W zakrystii można pobrać kartki wypominkowe.
 Wspólnota Odnowy w Duchu Św. wraz z Grupą Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza i z Szkołą Nowej Ewangelizacji w Nowym Sączu zaprasza osoby będące po Seminarium Odnowy Wiary na Kurs Jana będący pogłębieniem indywidualnej relacji z Jezusem. Spotkania odbywać się będą od najbliższego poniedziałku o godz. 18.00 w budynku katechetycznym.
 W tym tygodniu we wspomnienie Św. Łukasza. obejmijmy modlitwą wszystkich zaangażowanych w Grupie Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza.
 Msza św. z modlitwą om uzdrowienie i uwolnienie będzie 18 października w Muszynie w parafii św. Józefa. Szczegóły na plakacie.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne….
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy wam dobrej pogody i miłego wypoczynku. Wchodzących do naszej świątyni prosimy, aby wyłączyli telefony komórkowe. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bogu na czas podróży i dalsze życie.
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388