Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

20 stycznia 2019 – II Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Gromadzimy się przy ołtarzu w niedzielę, która przypada w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominamy sobie, że jedność wszystkich, którzy przyjęli Ewangelię, jest pragnieniem samego Chrystusa. Pierwszym etapem naszych dążeń ekumenicznych musi być dbałość o osobiste pojednanie z Bogiem i z braćmi, bo tylko człowiek pojednany może być apostołem jedności w świecie.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 Dziś Spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich działających przy naszej Parafii o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii.

 W tym tygodniu:
 W poniedziałek o godz. 18.00 w naszym kościele Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów chrześcijańskich.
 Jutro obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MB Królowej Krynickich Zdrojów, życzliwości dzieci i wnuków oraz dobrego zdrowia. Zachęcamy do modlitwy w tych dniach za nasze czcigodne Babcie i naszych Dziadków, także tych, którzy odeszli już do wieczności.
 W czwartek- Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 Jest jeszcze możliwość zakupienia płyty CD z Koncertem kolęd Trzech Tenorów. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby parafii.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, a także dzieci i młodzież na Feriach Zimowych. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

....................................................................................................

13 stycznia 2019 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Wprowadzenie: Uroczystość Chrztu Pana Jezusa, którą dzisiaj przeżywamy, przypomina nam najważniejszy moment naszego życia: chwilę naszego chrztu. Przypomina nam również o naszej odpowiedzialności za przyjęty chrzest i za życie Boże w nas.  Nasz chrzest był tylko początkiem – naszych duchowym narodzeniem. Za chrztem powinno iść nasze życie zgodne z Ewangelią oraz nieustanne pogłębianie naszej relacji z Bogiem przez modlitwę i wzrastanie w wierze. Patrząc dziś na nasze życie, na naszą modlitwę i wiarę, zadajmy sobie pytanie: czy Bóg ma w nas „upodobanie”?; czy jest z nas zadowolony? Czy jesteśmy Jego umiłowanymi synami i córkami?

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed Wielkim Postem.
Msze święte w dni powszednieo godz.: 630 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 W środę - wspomnienie Św. Antoniego, opata
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek rozpoczyna  się Tydzień  modlitw o Jedność Chrześcijan
 W następną niedzielę –Spotkanie opłatkowe dla wszystkich Grup Apostolskich działających przy naszej Parafii o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii.
 Na spotkanie opłatkowe zapraszamy kandydatów do sakramentu  bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej w ramach ich comiesięcznego przygotowania do bierzmowania.
 W poniedziałek kończy się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy przedstawia się następująco:
Ks. Krzysztof - PONIEDZIAŁEK - 14 stycznia: Ul. Dąbrowskiego 23-31 od godz. 10.30 i Bulwary Dietla (Deptak) od godz.13.30.
Dziękujemy za życzliwe spotkania, rozmowy, sugestie. Msze Święte za odwiedzonych przez kapłanów wiernych, będą odprawiane a wcześniej zapowiedziane w najbliższym czasie. Rodziny, które były nieobecne podczas wizyt duszpasterskich a mają pragnienie przyjąć kapłanów prosimy o indywidualny kontakt z kapłanami.
 W przyszły poniedziałek 21 stycznia o godz. 18.00 w naszym kościele Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów chrześcijańskich.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne››.
 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności : + Bronisław Ajdukiewicz, + Henryk Latacz, + Irena Paszkowska, + Janina Tabaszewska, + Emilia Cieśla. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie. Daj im wieczne spoczywanie.
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy udanego pobytu w Krynicy Zdroju i powrotu do zdrowia. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

Kościół na wzór Chrystusa.

......................................

6 stycznia 2019 – Niedziela Chrztu Pańskiego

Wprowadzenie:
Wyobraź sobie trzech mędrców, którzy wyruszyli w drogę, aby oddać hołd nowonarodzonemu. Zobacz, jak przebiega ich podróż, co zabrali ze sobą, w jakim towarzystwie podróżują. Dzisiejsza  składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.:6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 11.45 Msza święta z udziałem dzieci; o godz. 12.30 dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej.
 Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć kadzidło i kredę składając ofiarę na Caritas.
 Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy z naszego kościoła zdrojowego uroczysty orszak Trzech Króli na krynicki deptak. Hasłem orszaku Trzech Króli 2019 jest „Odnowi Oblicze ziemi”. W Pijalni będzie wspólne kolędowanie. Zapraszamy do udziału parafian, kryniczan, gości i kuracjuszy. Będą rozdawane korony i śpiewniki z kolędami.

Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 W tym tygodniu:
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 Przyszła  Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed W. Postem.
 Tematem  o rozwoju edukacji w Krynicy będzie spotkanie Rodziców z Burmistrzem Piotrem Rybą, które zaplanowano na 9 stycznia o 15.30 w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1. Zainteresowani są serdecznie zaproszeni.
 We wtorek 8 stycznia w naszej parafii o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krynicy zaprasza w przyszłą niedzielę, 13 stycznia na akcję poboru krwi, która odbędzie się w budynku Straży Pożarnej w godz.  8.00 do 13.00.  Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św.
 
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388