Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

8 października 2017 – XXVII Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: "Chcę zaśpiewać memu przyjacielowi pieśń o jego miłości ku swojej winnicy"/Iz5,1/. Zgromadzeni na Eucharystii doświadczamy miłości, jaką Bóg otacza swe dzieci. Pragniemy ją odwzajemnić, angażując się w życie Kościoła. Niech nasza przynależność do grup i stowarzyszeń w parafii połączona z osobistą modlitwą za Kościół przyczyni się do jego rozwoju. Za wszelkie zaniedbania dobra, a zwłaszcza za bierność przeprośmy Boga. Dzisiaj przeżywamy XVII Ogólnopolski Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. Przez całą niedzielę nasza młodzież kwestuje na Papieski Fundusz stypendialny dla młodzieży.

Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
 Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 Dziś o godz. 10.30 – Msza Hubertowska; o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe. O godz. 18.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński w parafii MBNP w Krynicy Dolnej. Spotkania będą się odbywać w soboty i niedziele.
.


 W tym tygodniu: 
 W poniedziałek – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 W czwartek – O godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe z Nowenną do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.


W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zostały zgłoszone następujące osoby: Lichoń Joanna, Pajda Halina, Podobińska Grażyna,  Tyliszczak Dagmara, Głąb Antoni, Kiełbasa Piotr, Rypel Robert. Będzie można głosować przez wrzucenie swojego głosu do urny w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy.


W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w naszym kościele w ramach Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską spektakl słowno - muzyczny pt. „Brat naszego Boga według Karola Wojtyły”. W spektaklu wystąpią znani artyści. Serdecznie zapraszamy. Ponadto, w najbliższą niedzielę o 17.30 w kościele św. Józefa w Muszynie koncert dziewczęcego Chóru Katedralnego: Puellae Orantes.


 W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe z komunią św. o godz. 16.30 a po nich Msza święta. W niedzielę Różaniec o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową wszystkich parafian: dzieci szkolne, młodzież, starszych, a także gości i kuracjuszy.
 Spotkanie dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami we środę o godz. 16.30.
 Comiesięczne spotkanie młodzieży klas III Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania będzie w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00. Kandydaci uczestniczą w spotkaniu organizacyjnym w budynku katechetycznym, a następnie w nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej. Obecność tej młodzieży obowiązkowa. Zapraszamy także rodziców.
 Msza Święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej Św. Łukasza i Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie we wtorek o godz. 17.00.
 W środę spotkanie Grupy Biblijnej po Mszy wieczornej. Zapraszamy na spotkanie chętnych mężczyzn, którzy chcą czytać słowo Boże w Kościele.
 Dekanalne Spotkanie Młodzieży odbędzie się w piątek, 13 października o godz. 19.00 w parafii św. Antoniego w Krynicy. W programie Procesja Różańcowa, a potem Msza święta. Zakończenie  około godz. 21.00. W dekanalnym spotkaniu młodzieży uczestniczą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy III Gimnazjum.
Przez kilka miesięcy będzie odbywał w naszej Parafii praktykę duszpasterską – alumn tarnowskiego Seminarium – Bartłomiej Stukus pochodzący z par. Pilzno. Witamy go serdecznie i życzymy owocnej pracy.
 Z racji przypadającego w sobotę  Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia i obejmujemy naszymi modlitwami, aby Bóg błogosławił im w realizowaniu tego odpowiedzialnego powołania.
 Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, która będzie we wtorek , 10 października 2017 r. do godz. 15.00 na ul. Tysiąclecia, przed placem zabaw dla dzieci. Informacje o zbiórce na plakatach i ulotkach.

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Śp. + Jacek Wójcik. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

..............................................

1 października 2017  –   XXVI  Niedziela  Zwykła 

Wprowadzenie: Przyjmując zaproszenie Boga, gromadzimy się w naszej świą¬tyni na sprawowanie Uczty eucharystycznej. Dzisiejsze słowo Boże podejmuje niezwykle ważny temat wolności i posłuszeń¬stwa. Czy wolność oznacza samowolę i życie bez jakichkol¬wiek zasad? Jaka jest relacja między wolnością a posłuszeń-stwem? Wsłuchując się w dzisiejsze czytania mszalne, uczmy się mądrości w korzystaniu z tego cennego, ale i niebezpiecz¬nego daru, jakim jest wolność. Za złe korzystanie z daru wol¬ności przepraszajmy Boga.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 19.00
Dzisiaj po Mszy o godz. 730 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 12.30 dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej, o godz. 16.00  rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.  Od poniedziałku codziennie, w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe z komunią św. o godz. 16.30 a po nich Msza święta. W niedzielę Różaniec o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową wszystkich parafian: dzieci szkolne, młodzież, starszych, a także gości i kuracjuszy. Przypominamy, iż przez pobożne odmówienie modlitwy różańcowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od jutra Msza święta wieczorna w dni powszednie w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 17.00. W niedzielę Msze święte bez zmian.
W tym tygodniu: 
W poniedziałek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
W środę – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
W czwartek – Wspomnienie Św. Faustyny. O godz. 16.30  Nabożeństwo Różańcowe z Nowenną do MBNP i Msza święta w intencjach nowennowych.

W sobotę -  Wspomnienie NMP Różańcowej. Z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich została podjęta Ogólnopolska Inicjatywa Modlitewna Różaniec do granic. Zachęcamy do udziału i modlitwy w intencji Polski i świata w kościołach stacyjnych naszego dekanatu: Tylicz, Powroźnik, , Leluchów, Muszyna - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Milik. W naszym kościele po Mszy świętej o godz. 10.00 rozpocznie się czuwanie różańcowe do godz. 12.00.

Z okazji VI Hubertusa Krynickiego 7 października o godz. 15.00 w Kościółku Parkowym Msza Święta Myśliwska. Po Mszy świętej odsłonięcie i poświęcenie figury jelenia w parku. W niedzielę, 8 października o godz. 1030 w naszym kościele Msza święta za myśliwych zrzeszonych w okręgu nowosądeckim Polskiego Związku Łowieckiego z udziałem pocztów sztandarowych. Po Mszy świętej uroczysty przemarsz myśliwych na krynicki deptak, gdzie odbędą się pokazy ptaków łownych. Organizatorzy zapraszają na myśliwski bigos.

Przyszła niedziela przeżywana będzie jako Ogólnopolski Dzień Papieski. Przez całą następną niedzielę, młodzież będzie kwestować na Papieski Fundusz stypendialny dla młodzieży. W przyszłą niedzielę odbędzie się IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Grybowa. Rozpoczęcie spotkania od Eucharystii celebrowanej w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godz. 11.00.
W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca października. Wotywa o NSPJ w piątek o godz. 6.30 i o 17.00. W naszej parafii jest to Dzień misyjny, w którym wspieramy misje przez modlitwę i składane ofiary. Będziemy gościć w naszej parafii siostrę Małgorzatę Czerniawską misjonarkę w Boliwii. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00.  Msza o Niepokalanym Sercu NMP z racji pierwszej soboty o godz. 9.00; natomiast przy Figurze MB na Górze Parkowej o godz. 19.30 apel modlitewny w intencjach Kościoła i Ojca Świętego.
Wczoraj zakończyliśmy na ten rok odprawianie Mszy świętych w kościółku parkowym. Powracamy do odprawiania Mszy św. w soboty o godz. 10.00 w kościele.
Comiesięczne spotkanie młodzieży klas II Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania będzie w najbliższy czwartek o godz. 16.30. Kandydaci przystępują do sakramentu pokuty, uczestniczą w nabożeństwie różańcowym i Mszy świętej, a następnie spotkanie organizacyjne. Obecność tej młodzieży obowiązkowa. Zapraszamy także rodziców.
W ramach Spotkań Kulturą Chrześcijańską - 15 października o godz. 20.00 już dziś zapraszamy na spektakl "Brat naszego Boga - historia o św. Bracie Albercie" w wykonaniu artystów młodego pokolenia.
Przypominamy, że można zgłaszać kandydatów do Rady Duszpasterskiej naszej Parafii w formie pisemnej do zakrystii lub do któregoś z księży. Lista kandydatów zostanie zamknięta w piątek 6 października.
Od 8 października w parafii MBNP w Krynicy Dolnej jest organizowany „Kurs przedmałżeński”.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne….

 
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388