Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

  6 października 2019 – XXVII Niedziela Zwykła – Rok C

Wprowadzenie: Wiara, którą otrzymaliśmy na chrzcie świętym, wymaga pielęgnowania i troski. To jest jeden  powodów, dla których gromadzimy się co tydzień we wspólnocie Kościoła na sprawowanie Eucharystii. Słuchając słowa Bożego i przyjmując Chrystusa w Komunii świętej chcemy prosić, aby nasza relacja z Nim pogłębiała się i wydawała owoce na pożytek nasz i całego świata. Otwórzmy więc serca na Jego obecność podczas tego świątecznego zgromadzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie:

  • Dzisiaj Msze święte o godz.: 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 11:45, 15:00, 19:00
  • Msze święte w dni powszednie o godz.: 6:30, 7:00, 9:00, 17:00
  • Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po Mszach św. o godz. 1700. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci szkolne, młodzież, starszych, a także gości i kuracjuszy.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 7:30 – zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 11:45 – Msza św. dla dzieci, o godz. 12:30 – dzień skupienia dla narzeczonych w Dolnej Krynicy, o godz. 16:00 nabożeństwo różańcowe. O godz. 16:30 w naszym kościele będzie miał miejsce koncert: opera „Straszny dwór” w wykonaniu artystów Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Łodzi. Serdecznie zapraszamy.
  • Dzisiaj odbędzie się XI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Nowego Sącza. Rozpoczęcie o godz. 14:00 Mszą Świętą w bazylice św. Małgorzaty.

W tym tygodniu:

  • W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • We wtorek – Grupa Modlitwy Wstawienniczej św. Łukasza zaprasza na Mszę św. i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00
  • W środę – o godz. 17:00 spotkanie kandydatów z klasy VII Szkoły Podstawowej i ich rodziców, przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!
  • W czwartek – o godz. 17:00 Msza święta w intencjach nowennowych, nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy i nabożeństwo różańcowe.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski, w związku z czym młodzież będzie zbierała ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W ten dzień będziemy również gościć w naszej parafii siostrę Teresę Głuchowską – Referentkę Misyjną Sióstr Służebniczek. Z tej okazji będzie można nabyć kalendarze misyjne na rok 2020 i przedmioty z misji z Zambii, by w ten sposób  wesprzeć budowę szkoły dla dziewcząt, którą prowadzą siostry Służebniczki.

Burmistrz Krynicy – Zdroju informuje, że siedziba obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 w Krynicy – Zdroju została przeniesiona z Punktu Informacji Turystycznej do Urzędu Miejskiego w Krynicy – Zdroju.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy” oraz tygodnika „Niedziela”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. 

Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy udanego pobytu w Krynicy Zdroju i powrotu do zdrowia. Zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafii Zdrojowej. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

 

29 września 2019  –   XXVI  Niedziela  Zwykła Rok C
Niedziela Synodalna

Wprowadzenie: Udział w niedzielnej Eucharystii ma nas uzdalniać do codziennej troski o to, aby w naszym życiu wypełniała się wola Boża. Ilekroć słuchamy słowa Bożego, jesteśmy zapraszani do podjęcia nawrócenia, bo Boże słowo jest zawsze żywe i skuteczne, ma zdolność osądzać nasze sumienia i serca. Na nawrócenie nigdy nie jest za późno, a najlepszy czas na nie to właśnie „dzisiaj”. Prośmy więc Boga o łaskę przyjęcia Dobrej Nowiny i pójścia za Nim w każdym wymiarze naszego życia.


   Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.: 6:00 7:30 9:00 10:30 11:45 15:00 19:00
Msze święte w dni powszednie od wtorku o godz.: 6:30 7:00 9:00 17:00
 Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.  Różaniec będzie po Mszy św.

W tym tygodniu: 
 W poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 W wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 W środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa! Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów w salce katechetycznej.
 W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:00 Msza św. w intencjach nowennowych, a po niej nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy oraz Nabożeństwo Różańcowe.
 W piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pierwszy piątek miesiąca. O godz. 20:00 Grupa Młodzieżowa poprowadzi czuwanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy.
 Wczoraj zakończyliśmy na ten rok odprawianie Mszy świętych w kościółku parkowym.
 Od wtorku codziennie, w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o godz. 16:00. Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. i modlitwę różańcową wszystkich parafian: dzieci szkolne, młodzież, starszych, a także gości i kuracjuszy. Przypominamy, iż przez pobożne odmówienie modlitwy różańcowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od wtorku Msza św. wieczorna w dni powszednie w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 17:00. W niedzielę Msze święte bez zmian.
 W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października. Wotywa o NSPJ w piątek o godz. 6:30 i o 17:00. W naszej parafii jest to Dzień misyjny, w którym wspieramy misje poprzez modlitwę i składane ofiary. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16:00.  W sobotę o godz. 8:15 Różaniec Wynagradzający zniewagi uczynione Matce Bożej. Msza o Niepokalanym Sercu NMP z racji pierwszej soboty o godz. 9:00; natomiast przy Figurze MB na Górze Parkowej o godz. 19:30 Apel Modlitewny w intencjach Kościoła i Ojca Świętego.
 Przyszła Niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 11:45 Msza św. dla dzieci. O godz. 12:30 dzień skupienia dla narzeczonych w Dolnej Krynicy.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy” oraz tygodnika „Niedziela”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne o których ogłoszenie poproszono ...
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy wam dobrej pogody i miłego wypoczynku. Wchodzących do naszej świątyni prosimy, aby wyłączyli telefony komórkowe. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bogu na czas podróży i dalsze życie.

22 września 2019  –   XXV  Niedziela  Zwykła Rok C

Wprowadzenie: Niedzielna Eucharystia to okazja do odnowienia naszej wiary. Przychodzimy, aby słuchać słowa Bożego i przyjąć Ciało Chrystusa. Jezus jest blisko nas, chce nas uczyć zasad królestwa Bożego i pokazywać na własnym przykładzie, jak je realizować. Dziękujmy Mu za to, że możemy się gromadzić wokół Niego i prośmy we wszystkich sprawach, które nosimy w sercu.

Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.: 6:00 7:30 9:00 10:30 11:45 15:00 19:00


W tym tygodniu: 
 W poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 W środę – po  Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów i kandydatów na lektorów po klasie 6 Szkoły Podstawowej w kościele.
 W czwartek – o godz. 19:00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencjach nowennowych.
 W piątek – wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezbitera.
 W sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika. O godz. 10:00 ostatnia w tym roku Msza św. w Kościołku Parkowym zamiast Mszy św. w kościele.
 W przyszły wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. O godz. 17:00 będzie Msza św. a po niej Różaniec. Bardzo serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową wszystkich parafian: dzieci szkolne, młodzież, starszych, a także gości i kuracjuszy. Przypominamy, iż przez pobożne odmówienie modlitwy różańcowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 W następną niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwko trzeźwości.  
 Decyzją Kurii Diecezjalnej w Tarnowie obecnie w naszej parafii pracuje 4 kapłanów. Uchwałą naszej Rady Duszpasterskiej w dni powszednie Msze św. będą odprawiane w następujących godzinach: 6:30, 7:00, 9:00, w okresie letnim o 19:00 a w okresie jesienno – zimowym o godz. 17:00. Msze św. przyjęte na godzinę 1000 będą odprawione o godz. 9:00.
 Od przyszłego wtorku! Czyli od 1 października ulega zmianie godzina wieczornej Mszy św. W dni powszednie wieczorna Msza św. o godz. 17:00!
 Nowenna do Św. Michała Archanioła codziennie na Mszy wieczornej.
 Grupa Świętego Michała Archanioła organizuje pielgrzymkę odpustową do Sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym w sobotę dnia 28.09. Szczegóły w gablocie. 
 30 września tj. poniedziałek od godz. 13:30 odbędzie się kompleksowe badanie wzroku. Szczegółowe informacje na plakacie.
 Trwa w naszej Parafii peregrynacja figury Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów. Chętni do przyjęcia figury do swojego domu, mieszkania proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 Dnia 28 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy do środy włącznie w zakrystii. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 5:30 koło postoju dorożek.
 Deklaracje w sprawie „Ronda Matki Bożej” są do odebrania w zakrystii dla mieszkańców gminy Krynica – Zdrój.
 Do nabycia w zakrystii są Kalendarze Rolników w cenie 20 zł.
 W przyszłą niedzielę w kościele św. Antoniego o godz. 11:00  będzie Msza św. z udziałem leśników i myśliwych okręgu nowosądeckiego tzw. „Hubertus Krynicki”, którego liturgię ubogaci Orkiestra Straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej. Po Mszy św. piknik na deptaku z myśliwskimi specjałami.
 5 października w Nowym Sączu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży – Synaj. Wyjazd z Krynicy o godz. 12:00. Koszt 5 zł. Termin zapisów do 28 września.
 W piątek od godz. 17:00 Zastęp św. Michała Archanioła poprowadzi czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem przed świętem św. Archaniołów a po nim będzie Msza św.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy” i tygodnika „Niedziela”. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii po Mszach św. Intencje mszalne o których ogłoszenie poproszono ...
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy wam dobrej pogody i miłego wypoczynku. Wchodzących do naszej świątyni prosimy, aby wyłączyli telefony komórkowe. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bogu na czas podróży i dalsze życie.
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388