Loading...


Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Krynicy-Zdroju

19 marca 2017 –  III Niedziela Wielkiego Postu – Rok A

Wprowadzenie: Słowo, które dzisiaj słuchamy, umacnia nasza wiarę w Bożą wierność danym obietnicom. Ten, który dał nam życie i ukształtował nas, zna nasze najgłębsze potrzeby i pragnienia i nie zostawia nas samych. Konsekwentnie prowadzi nas do poznania Prawdy, do więzi z Nim. Składając za nas Jedyną Ofiarę, wypowie w naszym imieniu słowo: Pragnę! A w momencie śmierci da nam swego Ducha, z Jego przebitego boku wypłyną krew i woda. Duch Święty, dar Jezusa, może jak woda obmyć nas z brudu grzechów, zaspokoić nasze pragnienie i dać nam nowe życie.


Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 
 Dzisiaj o godz. 16.00  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
W tym tygodniu:
• W poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
• W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
• W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia. Msze św. w tym dniu: 6.30  7.00 9.00 10.00 17.00. Na Mszy świętej o godz. 10.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 W piątek  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00  – Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla wszystkich; o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 1030 do 17.00.
 We wtorek Msza święta w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej św. Łukasza o godz. 17.00, a po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
 Trwa akcja "Wielkanocne Dzieło Caritas". W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł.
 W delikatesach „Centrum” i sklepie „Hit – Pol” przy ul. Piłsudskiego nasza parafialna Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących.
 Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się Mszą świętą w piątek 7 kwietnia o godz. 19.30 w kościele MBNP w Krynicy – Zdroju. Trasa będzie przebiegać przez Jaworzynę Krynicką, Halę Łabowską, Halę Pisaną, Kokuszkę aż do Kościoła w Piwnicznej. Spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 18.00 w parafii MBNP w Krynicy. Więcej Informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl, Facebook’u. Zapisy tylko przez oficjalna stronę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Składając zeznania podatkowe chciejmy przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej lub Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” , tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w małej zakrystii po Mszach św.  Intencje…
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.

Idźcie i głoście

.......................................

12 marca 2017 –  II Niedziela Wielkiego Postu – Rok A

Wprowadzenie: Istotę Wielkiego Postu dobrze wyrażają słowa prefacji mszalnej: Bóg daje nam ten czas łaski i zbawienia, abyśmy oczyścili serca od nieuporządkowanych przywiązań, a wśród spraw doczesnych troszczyli się przede wszystkim o wieczne zbawienie. Potrzeba czasem takich chwil oderwania się od świata - przynajmniej wewnętrznie - by uwrażliwić się na Pana Boga i jaśniej zobaczyć sens swojego życia. Dzisiejsza Ewangelia o przemienieniu Jezusa na Górze Tabor może być jedną z takich chwil. II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”, jako wsparcie dla polskich misjonarzy głoszących Ewangelię  w 96 krajach świata..

Ogłoszenia duszpasterskie:
 Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 
 Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
W tym tygodniu:
• W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
• W piątek - Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00  – z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych
 W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 10.30 do 17.00.
 Spotkanie formacyjne dla dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii wraz z rodzicami będzie w środę o godz. 17.00.
 W delikatesach „Centrum” oraz sklepie Hit-Pol przy ul. Piłsudskiego nasza parafialna Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zachęcamy do składania produktów żywnościowych, zwłaszcza o długotrwałej przydatności do spożycia.
 Rozpoczynamy akcję "Wielkanocne Dzieło Caritas". W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł.
Nasza parafia wraz z Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu organizuje kurs przedmałżeński dla par narzeczonych w dniach 12 – 14 maja 2017 r. Zgłoszenia pod telefonem: 794555585 lub 184461439. Początek kursu 12 maja o godz. 1800, zakończenie 14 maja o godz. 14.30.
 Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy 7 kwietnia z Krynicy i będzie przebiegać przez Jaworzynę Krynicką, Halę Łabowską, Halę Pisaną, Kokuszkę aż do Kościoła w Piwnicznej. Więcej Informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl, Facebook’u. Zapisy tylko przez oficjalna stronę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 Burmistrz Krynicy – Zdroju Dariusz Reśko wraz z Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju zapraszają na Oratorium Drogi Krzyżowej pod tytułem „Ślad Losu” w wykonaniu Zespołu MISERICORDES, które odbędzie się w sobotę, 18 marca 2017 roku o godzinie 19.00 w  Pijalni Głównej w Krynicy.

.......................................

5 marca 2017 –  I Niedziela Wielkiego Postu – Rok A

Wprowadzenie: Na początku Wielkiego Postu, świadomi pokus, zagrożeń i trudności, wraz z Chrystusem stajemy do walki ze wszystkim, co osłabia naszą wiarę. Chcemy otworzyć nasze serca na Boże słowo, aby udział w tej Eucharystii i spotkanie z Chrystusem w słowie i komunii świętej posłużył umocnieniu naszej wiary, aby pomógł nam żyć rozumnie i pobożnie, i być świadkami Bożej miłości.

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 17.00
 Dzisiaj o godz. 11.45 – Msza święta z udziałem dzieci, o godz. 16.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu, a po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej, ul. Czarny Potok 3. Narzeczeni najpierw uczestniczą we Mszy św. o godz. 12.30; następnie biorą udział w spotkaniu z kapłanem oraz przedstawicielem Poradni Rodzinnej.
W tym tygodniu:
• W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 W piątek  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 15.00  – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30  – dla dorosłych; o godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych.
W Wielkim Poście zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 10.30 do 17.00.
 We wtorek o godz. 17.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami w budynku katechetycznym. Obecność obowiązkowa!
 W środę spotkanie formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej z klas I i II w ramach comiesięcznych celebracji przed Sakramentem Bierzmowania o godz. 17.00 w kościele.
 W następną niedzielę – o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako „Dzień modlitwy i postu za Misjonarzy Męczenników”. W tym dniu składka będzie przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes” jako wsparcie dla polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.
 Przez cały Wielki Post, swoją praktykę duszpasterską będzie odbywał w naszej Parafii – Diakon tarnowskiego Seminarium – dk. Sebastian Śmiałek pochodzący z par. Krzyżanowice. Witamy go serdecznie i życzymy owocnej pracy.
 Spotkanie Caritasu we wtorek po Mszy wieczornej, spotkanie Akcji Katolickiej w piątek po Mszy wieczornej.
Nasza parafia wraz z Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu organizuje kurs przedmałżeński dla par narzeczonych w dniach 12 – 14 maja 2017 r. Zgłoszenia pod telefonem: 794555585 lub 184461439. Początek kursu 19 maja o godz. 1800, zakończenie 21 maja o godz. 14.30.
 Rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do uczestnictwa zapraszamy osoby dorosłe. Zapisy będą prowadzone wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę internetową EDK. Wydarzenie objął patronatem biskup tarnowski Andrzej Jeż. Więcej informacji na stronie internetowej www. edk.org.pl i Facebook`u.
 W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Składając zeznania podatkowe chciejmy przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej lub Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”. Prasę katolicką  można nabywać w zakrystii po Mszach św. 
 Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Krynicy Zdroju. Prosimy o uszanowanie czasu Wielkiego Postu i powstrzymanie się od udziału w imprezach rozrywkowych. Niech to będzie nasze chrześcijańskie świadectwo. Wszystkich odjeżdżających polecamy Bożej Opatrzności na czas podróży i dalsze życie.
 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. + Wiesław Nędza. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

...............................................

26 lutego 2017 – VIII Niedziela Zwykła – Rok A

Wprowadzenie: Wiara i zaufanie to nie są łatwe cnoty. Nie jest łatwo wierzyć i ufać ludziom, którzy wielokrotnie zawiedli nasze zaufanie. Dzisiejsza liturgia Słowa Bożego mówi nam, ze jest Ktoś taki, Komu zawsze możemy ufać. Tym Kimś jest Bóg! On nigdy o nas nie zapomni i nigdy nas nie opuści. Zawsze możemy i powinniśmy Mu ufać, ponieważ On jest zawsze wierny i zawsze dochowuje swoich obietnic. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapewnia nas, że Bóg, który w swojej Opatrzności w cudowny sposób opiekuje się całą stworzoną naturą, w jeszcze cudowniejszy sposób opiekuje się nami, ludźmi. 

Ogłoszenia duszpasterskie:
Dzisiaj Msze święte o godz.: 6.00 7.30 9.00 10.30 11.45 15.00 19.00
Dzisiaj rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Msze święte w dni powszednie o godz.: 6.30 7.00 9.00 10.00 1700
 W tym tygodniu:
 W najbliższy wtorek w naszej parafii będziemy przeżywać 40-godzinne Nabożeństwo, wynagradzające za grzechy popełnione w karnawale.
 Program czuwań przed Najświętszym Sakramentem:
Godzina Adorujący
10.30 Mieszkańcy ulic: Popiełuszki, Kościelnej, Wspólnej, Cichej i Podgórnej.
11.30 Mieszkańcy ulic: Tysiąclecia, Jastrzębiej, Kiepury, Zdrojowej i Pięknej.
12.30 Mieszkańcy ulic: Pułaskiego, Świdzińskiego, Leśnej, Zieleniewskiego i Andersa.
13.30 Mieszkańcy ulic: Piłsudskiego, Wysokiej, Szkolnej i Kościuszki.
14.30 Mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, Dietla, Zamkowej i Zielonej.
15.30 Siostry zakonne.
16.00 Dzieci szkolne /Rodziców prosimy o przypomnienie dzieciom we wtorek o ich adoracji./ Młodzież gimnazjalna i szkół średnich, kandydaci do bierzmowania.

 Zachęcamy w tym dniu wszystkich Parafian i Gości do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy będą w naszym kościele o godz.: 6.00  7.30  9.00  10.30  15.15 17.00  19.00.
 W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego "do syta"). Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas Komunii wielkanocnej. W Środę Popielcową składka – jako jałmużna postna -  na cele charytatywne naszej Parafii i Diecezji.
 W czwartek – O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencjach nowennowych.
 W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca marca. Msza wotywna o NSPJ w piątek o godz. 6.30 i 17.00. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00. I Piątek miesiąca to tradycyjnie w naszej parafii Dzień Misyjny. W tym dniu wspieramy duchowo przez modlitwę i materialnie przez ofiary Dzieło Misyjne Kościoła.
 W piątek pierwsze Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: godz. 15.00  – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego; godz. 16.30  – dla dorosłych; godz. 19.00 – dla młodzieży i wszystkich chętnych. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składka zbierana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na urządzenie i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać dotychczasową tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i rozważaniach Drogi Krzyżowej.
 W sobotę – Święto Św. Kazimierza Królewicza i I Sobota miesiąca marca. O godz. 19.30 przy Figurze Matki Bożej na Górze Parkowej apel w intencji Ojca Świętego i Kościoła.
 W przyszłą niedzielę o godz. 11.45 – Msza święta z udziałem dzieci, a po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Dzień skupienia dla narzeczonych w parafii MBNP w Krynicy Dolnej, ul. Czarny Potok 3. Narzeczeni najpierw uczestniczą we Mszy św. o godz. 1230; następnie biorą udział w spotkaniu z kapłanem oraz przedstawicielem Poradni Rodzinnej.
 W tym roku w naszej parafii będą wykonane witraże do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Prosimy ludzi dobrego serca o pomoc w ich sfinansowaniu. Kontakt z Ks. Proboszczem. 
 W piątek, 3 marca w Ośrodku Zdrowia, ul. Kraszewskiego 83 odbędzie się komputerowe badanie wzroku. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
Krynica-Zdrój 33-380,
ul. Kościelna 2
PKO BP o/Krynica: 83 1020 3453 0000 8702 0058 7725
tel. 18-471 5005
tel: 18-471 2388