Msze Święte
Niedziela:
6:00 7:30 9:00 10:30
11:45 15:00 19:00
Dni powszednie:
6:15 7:00 9:00 17:00 (czas zimowy)
19:00 (czas letni)
Wspólnoty
LSO
Ministranci |
Lektorzy |
Stowarzyszenie św. Michała Archanioła
Rycerstwo Św. Michała Archanioła to istniejący już od 10 lat Ruch Apostolski, którego celem jest wynagradzanie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom, oddalanie wszelkiego zła i zagrożeń dla Polski, Kościoła Katolickiego i całego świata. Członkowie Ruchu codziennie odmawiają egzorcyzm prywatny, modlitwy przewidziane Statutem, a w piątki poszczą o chlebie i wodzie.
We wrześniu 2004 r. dotychczasowy Animator Generalny i Założyciel Ruchu ks. Marian Polak CSMA udał się do Argentyny na pracę misyjną. Jego obowiązki przejął ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.
W ostatnich miesiącach do grona blisko 350 członków Ruchu dołączyło kilkunastu nowych kandydatów. Natomiast kilkadziesiąt osób z zastępów w Bielsku Białej, Gorzowie, Świdniku, Warszawie i Gdańsku, po zakończeniu okresy próby, złożyło przyrzeczenie rycerskie. W parafii pw. Opatrzności Bożej w Gdańsku powstał nowy zastęp. Nowy Animator Generalny głosił rekolekcje poświęcone aniołom i przybliżał charyzmat Ruchu w Anglii, Szkocji i Niemczech.
Czciciele Św. Michała Archanioła w blisko 8-tysięcznej liczbie czczą św. Michała Archanioła m.in. przez codzienne odmawianie koronki anielskiej, nabożeństwa w pierwsze wtorki miesiąca oraz spotkanie w grupach parafialnych pod przewodnictwem zelatorów. W maju br. spotkali się oni w Miejscu Piastowym na ogólnopolskim czuwaniu, a w czerwcu uczestniczyli w dorocznych rekolekcjach, które prowadził Moderator Ośrodka w Krakowie Ks. Zbigniew Baran CSMA. Nowe grupy Czcicieli powstały m.in. w Strzyżowie. Moderator Generalny ks. Bogdan Gałek CSMA zaprasza na spotkanie opłatkowe do Marek w dniu 9.01.2005 r. o 2.14.00.
Ze Statutu Ruchu Apostolskiego Rycerstwa św. Michała Archanioła.
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony, Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać; nowymi językami mówić będą: węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, iż ci odzyskają zdrowie. (Mk 16,15-18).
Art. 2 Zadaniem Rycerstwa jest wynagrodzenie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom oraz codzienne odmawianie prostego egzorcyzmu, celem odpędzania złych duchów od siebie, Kościoła i całego świata, a zwłaszcza od kuszonych i zniewolonych przez Szatana. Patronem Rycerstwa jest św. Michał Archanioł.
Art. 4 Podstawowym obowiązkiem Rycerzy jest ciągły wysiłek trwania w stanie łaski uświęcającej, przyjaźni z Bogiem, aby mogli powtórzyć słowa Chrystusa Pana, skierowane do Szatana, władcy tego świata: Nie ma on jednak nic swego we Mnie (J 14,30).
Art. 5 Rycerze św. Michała Archanioła powinni wyzwalać się z wszelkich nałogów i uzależnień, np. z nadużywania napojów alkoholowych, palenia papierosów itp.
Art. 6 W każdym piątek Rycerze poszczą o chlebie i wodzie. Gdyby któryś z nich nie mógł tego uczynić, niech w tym dniu spełni jakiś dobry uczynek względem bliźnich.
Art. 7 W każdy piątek, przynależący do Rycerstwa winien uczestniczyć w sposób pełny we Mszy św. łącząc swoje trudy, cierpienia i przeciwności z cierpieniami i śmiercią Jezusa Chrystusa, mają wynagradzać sprawiedliwości Bożej za grzechy swoje i grzeszników oraz wypraszać im nawrócenie się.
Art. 8 W każdy piątek, między godziną 21.00 a 24.00, Rycerz ma odmówić trzy proste egzorcyzmy:
a) za Kościół katolicki,
b) za Polskę (W innych krajach: za swoją ojczyznę),
c) za cały świat.
Powinien odmówić także Modlitwę o zwycięstwo nad Szatanem.