27 listopada 2022
I Niedziela Adwentu
Rok A

Ogłoszenia parafialne

Wprowadzenie: Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przez najbliższe cztery tygodnie chcemy przygotowywać nasze serca na przyjście Chrystusa – zarówno to, które dokona się na końcu czasów, jak i to związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Kościół zachęca nas, abyśmy czuwali, czyli aktywnie oczekiwali na przyjście naszego Pana. Dokona się ono w momencie, którego nikt z nas nie zna. Prośmy Boga, abyśmy dzięki Jego łasce mogli dobrze przygotować się na spotkanie z Nim już teraz, w Eucharystii i w każdej kolejnej chwili naszego życia.

Ogłoszenia duszpasterskie:
– Dzisiaj Msza św. o godz.: 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 19:00. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, nasze duchowe przygotowanie na owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich parafian – szczególnie całe rodziny z dziećmi – do udziału w codziennych Mszach roratnich w dni powszednie o godz. 6:00 rano. W związku z tym w czasie Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 6:15 i 7:00! Zachęcamy wszystkich: dzieci i dorosłych do przynoszenia na Roraty lampionów oraz przygotowanych i podpisanych małych serduszek z papieru, symbolizujących dobre uczynki.
– Msza św. w dni powszednie o godz.: 6:00 – roraty, 9:00, 19:00.

W liturgii Kościoła:
– W środę – święto św. Andrzeja, Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza i ks. Kanonika
– W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
– W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca

W tym tygodniu:
– W poniedziałek – wypada 13 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. O godz. 6:00 będzie sprawowana Msza św. w jego intencji.
– We wtorek – rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
– W środę – o godz. 18:30 modlitwa wypominkowa, o godz. 19:00 nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencjach nowennowych i o pokój na świecie.
– W czwartek – I czwartek miesiąca. O godz. 19:00 nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i świętość życia kapłańskiego i Msza św.
– W piątek – I piątek miesiąca. W naszej parafii jest to Dzień misyjny, w którym wspieramy misje poprzez modlitwę i składane ofiary. O godz. 15:00 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia, na które bardzo serdecznie zapraszamy i o godz. 16:00 Msza św. Spowiedź św. od godz. 6:00 do 7:00; 8:30 do 10:00; 15:00 do 16:30; i od 18:00. Na godz. 19:00 na Mszę św. zapraszamy młodzież klasy VII wraz z rodzicami.
– W sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 9:00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z pierwszym nabożeństwem pierwszo sobotnim fatimskim. Po Mszy św. i 15 minutowej medytacji z naszego kościoła wyruszy kolejny Krynicki Męski Różaniec.
– Przyszła Niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. To także I niedziela miesiąca. O godz. 7:30 zmiana tajemnic różańcowych.
– Do 11 grudnia bardzo prosimy zgłaszać Jubilatów obchodzących 25 i 50 lecie małżeństwa i okrągłe rocznice małżeńskie (10, 20, 30, 40) w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 30 grudnia o godz. 19:00 będzie doroczne nabożeństwo dla małżonków świętujących rocznice małżeńskie i srebrne lub złote jubileusze małżeńskie.
– Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 7:30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można od dzisiaj nabywać u sióstr Służebniczek w „Ochronce” na ul. Dąbrowskiego i w dużej zakrystii po każdej Mszy świętej. Prosimy pamiętać, o zachowaniu tradycji nabywania poświęconych opłatków w kościele, tak by nie stały się tylko jednym z dodatków czy ozdób kupowanych z okazji świąt w supermarketach. Ofiary złożone przy okazji opłatków są wyrównaniem do wynagrodzenia za całoroczną posługę sióstr Służebniczek w naszym kościele zdrojowym.
– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii.
– Bardzo dziękujemy darczyńcom, którzy w tym tygodniu przekazali ofiary na potrzeby naszej parafii oraz tym, którzy pracowali na rzecz parafii. Niech Królowa Krynickich Zdrojów wynagrodzi hojność serca u swego Syna.
– Naszych parafian, gości i kuracjuszy zawierzamy Matce Bożej Królowej Krynickich Zdrojów.