05 lutego 2023
5 Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

Wprowadzenie: Każdego dnia widzimy dookoła wiele biedy, zarówno tej materialnej, jak i duchowej. Chrystus nie chce nikogo zostawić samemu z jego zmaganiem i trudem, dlatego posyła swoich uczniów – a więc każdego z nas – abyśmy troszczyli się o naszych braci. Prośmy podczas tej niedzielnej Eucharystii o łaskę bycia sługami Chrystusa wobec tych, których spotykamy w codzienności.

Ogłoszenia duszpasterskie:
– Dzisiaj Msza św. o godz.: 6:00, 7:30 – zmiana tajemnic różańcowych, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 19:00. Jest to I Niedziela miesiąca.
– Msza św. w dni powszednie o godz.: 6:15, 7:00, 9:00, 19:00.

W liturgii Kościoła:
– W poniedziałek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
– W piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

W tym tygodniu:
– W poniedziałek – przypada 7 rocznica święceń biskupich ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Jego osobę i posługę zawierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów.
– W środę – o godz. 19:00 nowenna do Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów i Nieustającej Pomocy oraz Msza św. w intencjach nowennowych i o pokój na świecie.
– W piątek – o godz. 15:00 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia, na które bardzo serdecznie zapraszamy i o godz. 16:00 Msza św.
– W sobotę – Światowy Dzień Chorego. Chorych i cierpiących będziemy polecać w czasie każdej Mszy św. Nabożeństwo dla chorych odbędzie się podczas parafialnych rekolekcji wielkopostnych, w sobotę 25 lutego o godz. 11:00. Po Mszy św. o godz. 19:00 wyruszy z naszej parafii tradycyjna procesja różańcowa do Królowej Krynickich Zdrojów.
– Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym oraz Grupa Modlitwy Wstawienniczej św. Łukasza zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się dnia 13.02. (poniedziałek) o godz. 17:00 w Sali budynku katechetycznego.
– Msza św. gregoriańska za śp. Eugeniusza Świerada poza parafią będzie sprawowana od 10 lutego, a później pozostałe intencje. Msza św. za śp. Tadeusza Czecha poza parafią jest sprawowana od ubiegłego poniedziałku do końca lutego.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii.
– Bardzo dziękujemy indywidualnym darczyńcom, którzy w tym tygodniu przekazali ofiary na potrzeby naszej parafii oraz tym, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne. Niech Królowa Krynickich Zdrojów wynagrodzi hojność serca u swego Syna.
– Naszych parafian, gości i kuracjuszy zawierzamy Matce Bożej Królowej Krynickich Zdrojów.